Kütahya

“Güler misin, ağlar mısın?”

“Güler misin, ağlar mısın?”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i, ilçede virüs artışı olduğunu bildiren ve vatandaşları tedbirli olmaya davet eden paylaşımına vatandaşlardan gelen siyasi parti kongresine de tedbir alınsın yorumları kızdırdı. Virüs bulaştırmanın cinayet işlemeye eşdeğer olduğunu bildiren Mustafa Güler, koronavirüs hakkında dalga geçilmemesini istedi.

Bu haber 2021-04-05 13:17:16 eklenmiş ve 744 kez görüntülenmiştir.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in sosyal medyadan yaptığı uyarılar dikkat çekiyor. Mustafa Güler’in tedbirlere uyalım çağrıları Tavşanlı’da ki vatandaşlar tarafından dalga konusu yapıldı. Vatandaşlar, halk yerine siyasilerin uyarılmasını istiyor. Başkan Mustafa Güler, “Noluyoruz Allah aşkına ya” başlığında yaptığı paylaşım ilçedeki virüs vakalarını gündeme getirmişti. Paylaşıma gelen yorumlara kızan Mustafa Güler, “Güler misin, Ağlar mısın” başlıklı açıklamayı yayınladı. Açıklama şu şekilde; “Dün bu sayfada Tavşanlı merkez 19 mahallemizde virüsün dağılımı ile ilgili bir paylaşımda bulunduk; maşallah altına yazılan yorumları görünce, acaba millete doğru bilgiyi vermekte mi suç diye düşünmeye başladım.  Ben de dahil herkes bu tablonun nedenleri konusunda üzerine düşen sorumluluğu taşımalı. Sebepleri ortadan kaldırmalı. Kişisel rövanş ve nefret söyleminden vazgeçmeli, varsa yanlış hatırlatılmalı ama mecazi anlamlar yüklenmemeli. Partinin kongresini eleştirebilirsiniz ama suçlu bunlar edasıyla hareket ederseniz virüse arkadaşlık edersiniz. Başkan olarak bana tavır alabilirsiniz ama benim doğru adına yaptığım uyarıya kulağınızı tıkar güya dalga geçerseniz virüs sizle de dalga geçebilir. Devletin ve bilim kurulunun kurallarını uygulayanlarla dalga geçerseniz toplum olarak ağır yaralar alır, ülke olarak daha sıkıntılı günleri yaşarız.

“UYARILARA KULAK VERİN”

Onun için uyarıyoruz, uyarılara kulak verin. Kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil ( kardeşin kardeş ile kavgalı olduğu bir ülkede) ama bu sen ne dersen de ben tersini yaparım boyutuna giderse acıyan can sizden olur. Allah hepimize izan, mizan, vicdan ve insan sevdası, memleket aşkı versin. Ha son bir not. Katil olmak için illa bir cana kıymaya gerek yok; bir insanın ölümüne sebep olacak hal ve hareketlerde bulunmakta katil olmak anlamına geliyor. Benden söylemesi. Kasten adam öldürmenin cezası da İla cehenneme Zümera.”

AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu