Kütahya

Hisarcık’ta yeni nesil vakıfcılık

TÜGVA Hisarcık İlçe temsilciliği, "Gençlerimizin her anını iyi değerlendirmesini ve manevi olarak iyi yetişmesini istiyoruz" dedi.

TÜGVA( Türkiye Gençlik Vakfı) Hisarcık Temsilci ve Matematik öğretmeni Caner Tevfik Tekin, faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gençliği iyi yetiştirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Tekin, “TÜGVA Hisarcık Temsilciliği olarak ortaokul, lise ve meslek yüksekokulumuzda eğitim gören gençlerimize yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. Genel merkezimizden gelen projeleri gerçekleştiriyoruz. Enderun mektebi, kitap kurdu yarışması gibi buna binaen yarışmalarımız oluyor. İlçemizdeki gençlere yönelik konuşmacı davet ediyoruz. Sportif faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Biz, bu faaliyetleri yaparken kesinlikle maddi veya manevi beklenti içerisine girmiyoruz. Biz aksine gençlerimizin her anını iyi değerlendirmesini ve manevi olarak iyi yetişmesini istiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Vakıf kültürünü oturtacağız”

Hisarcık’ta vakıf kültürünün tam olarak oturmadığını ama oturması için mücadele ettiklerini aktaran TÜGVA Hisarcık Temsilcisi Caner Tevfik Tekin, “Önceki yıllarda kurulmuş olan dernek ve vakıfların randımanlı faaliyetler sergileyememesinden dolayı zaman zaman insanlara vakfımızı aktarma konusunda zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminin etkisiyle beraber aileler çocuklarının eskisinden daha az sokağa çıkmasına ve niyeti fark etmeksizin bir büyüğünün yanına gidip ondan faydalanmasına izin vermiyor. “Ammavelakin biz bu düşünceyi değiştireceğiz” dedi. ONUR ACUR

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu