Kütahya

IŞIKLAR HEP YEŞİL!

Kütahya Belediyesi Eski Başkanı Kâmil Saraçoğlu, siyasette yaşın önemsiz olduğunu, siyasetten çıkmadığını açıkladı. Saraçoğlu, “Vatandaşımız istedikten sonra biz her zaman göreve hazır olduğumuzu söylüyoruz” dedi.

Kütahya Belediyesi Eski Başkanı Kâmil Saraçoğlu, siyaseti bırakmadığını açıkladı. Siyasette yaşın önemsiz olduğunu vurgulayan Kamil Saraçoğlu, “Siyasete dönmek veya çıkmak yoktur. Siyaset bir sivil toplum örgütüdür. Sen bu toplumda yetiştiysen o topluma vermen gereken görevlerin vardır.  Siyasette küsme, geri çekilme, bundan sonra siyasette yokum algısı yanlıştır. Bu görevini 70 yaşında 80 yaşında da ödemelidir. Başkanlık veya milletvekilliği bittikten sonrada her alanda yapılabilir. Amerika Birleşik Devletleri yeni başkanını seçti 78 yaşında. Giden Trump 75 yaşında. O yaşta bile yeni başkanlığa hazırlanabiliniyor” diye konuştu.

“HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIM”

Siyaseti bırakıp kenara çekilmeyeceğini bildiren Saraçoğlu, “Seçimler 2023 ve 2024’te yapılacak. Kamuoyu yoklamalarına bakarak, vatandaşımız istedikten sonra biz her zaman göreve hazır olduğumuzu söylüyoruz. Biz siyasi ömrümüzü tamamladık, kenara geldik gibi söylemlerin doğru olmadığını düşünüyorum. Bizim davamız var bu bir dönem değil hep devam eder. Ben AK Parti’den belediye başkanı oldum ama tüm Kütahyalılara hizmet etmeyi görev bildim. Seçim dönemlerinde gezdiğimde farklı partili olan kişilerin Başkanım aday olsaydınız size oy verecektim diyen insanları çoktu. Onun için aday olduğunuz zaman çok iyi, olmadığınız zaman tukaka demenin bir anlamının olmadığını düşünüyorum. Bizim bu şehre ve ülkeye hizmet etmek asli görevimiz diye düşünüyorum. Bizde kırmızı, sarı yok; ışıklar hep yeşildir”ifadelerini kullandı. AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu