Kütahya

“İşlerimiz yüzde 50 düştü”

“İşlerimiz yüzde 50 düştü”

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan, işlerde düşüş olduğunu açıkladı. Salih Aslan, “Az etkilenen esnaf olmamıza rağmen işlerimiz yüzde 50 seviyesine düştü” dedi.

Bu haber 2021-04-05 11:16:40 eklenmiş ve 106 kez görüntülenmiştir.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını kapsamında açıklanan yeni tedbirlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan, “Daha önceki kısıtlamalarla yine aynı, fazla değişen bir şey olmadı ancak bize Cumartesi dahil oldu. Vatandaş dışarı çıkmayınca illaki Cumartesi günleri işlerimiz biraz daha durgun oluyor. Az etkilenen esnaf olmamıza rağmen işlerimiz yüzde 50 seviyesine düştü” ifadelerini kullandı.

İÇECEK FİRMASINI PROTESTO EDİYORLAR

Başlattıkları protesto ile ilgili açıklamada bulunan Salih Aslan, “Türkiye’nin en büyük içecek firmasının bizim üç harfli diye tabir ettiğimiz marketlere 5,75 TL’ye sattığı ürün bize 7,65 TL’ye geliyor. Dolayısıyla biz de bazı girişimlerde bulunduk ancak herhangi bir sonuç alamadık. Geçtiğimiz hafta Cuma günü bu içecek firmasını protesto etmeye karar verdik. Kütahya’da yayılan bir hareketlilik oldu. Bütün Türkiye’de şu anda bakkallar o içecek firmasını protesto ediyor. 5 Nisan’a kadar devam edeceğiz. Çözüm bulunur ve bizim istediğimiz şartlara uyarlarsa aynı fiyata biz de satmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu