KütahyaSiyasetSürmanşet

Belediyeden sonra Kamu-Sen’e balans ayarı

MHP İl İstişare toplantısında Metin Belek, İsmail Küçük, Kamil Daşdelen ve Mehmet Efe’nin partiden ihracı açıklandı. Toplantıda Ahmet Erbaş, “Kamu Sen ve ona bağlı sendikalardaki arkadaşlarımızın, yöneticilerin; bedenlerinin burada ruhlarının başka yerde olmasına izin veremeyiz” dedi. Partiden ihraçları açıklayan Selçuk Alıç, Kamu-Sen ile ilgili düzenlemelerin yolda olduğunu ifade etti.

MHP il binasında basına açık Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Alim Işık, İl Başkanı Selçuk Alıç ve tüm ilçe ve belde başkanlarının katılımı ile genişletilmiş il istişare toplantısı yapıldı. İl istişare toplantısında Kütahya Belediyesi’nde yapılan düzenlemeler açıklandı. Kamu Sen ile ilgili düzenlemelerinde yolda olduğu ilk defa kamuoyuna duyuruldu.

“KAMU SEN İLE İLGİLİ DÜZENLEMELER YOLDA”

Selçuk Alıç, Kütahya Belediyesi bağlantılı MHP’den ihraçları açıklarken Kamu Sen’e de düzenleme yapılacağını açıkladı. Şahsi menfaatle hareket edenlerin atıldığını bildiren Alıç, “Kütahya’mızı geliştirmek ve kalkındırmak adına genel ve yerel siyasi konularda “şov siyaseti” yerine “yerli ve milli hizmet siyaseti” ortaya koymak adına duruş sergilemekteyiz. Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olarak bizler bu duruşu sergilerken, partimizin başarısını ve milli duruşunu bir türlü hazmedemeyen kesimlerin Türkiye genelinde olduğu gibi Kütahya’da da fitneye düştüklerine şahit olmaktayız. Bu fitne ve fesatlıklarla uğraşırken içeriden ve dışarıdan da şahsi menfaatleri uğruna her şeyi yapabilecek insanların da ortaya çıktığını biliyoruz. Dolayısıyla bu düşüncede olan kimselere prim verilmeyeceği gibi gerektiğinde de hak ettiği şekilde en sert tepkiyi dün gördükleri gibi bundan sonra da göreceklerini bir kez daha buradan vurguluyorum. Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden hiç kimsenin şahsi ikbal ve hırsları ile bu davaya zarar vermelerine asla izin vermeyeceğiz. Bunun ispatını göreve geldiğimiz günden bugüne parti içinde disiplin çalışmalarımız ile herkese ibretle göstermekteyiz. Bu kapsamda, daha önce bazı yerel medya organlarında da bahsi geçen konularla ilgili il disiplin kurulunun yaptığı incelemeler sonucunda; Metin Belek, İsmail Küçük, Kamil Daşdelen ve Mehmet Efe adlı parti üyelerinin, partimizin yetkili disiplin kurulları tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildiklerini kamuoyuyla buradan paylaşıyorum. Son olarak bir kez daha söylüyorum; Bizim fitneyle, fesatla, dedikodu ile uğraşacak vaktimiz yoktur. Bu bağlamda önümüzdeki süreçte Milliyetçi-Ülkücü kuruluşlarımızdan olan Türkiye Kamu-Sen ile ilgili il bazında gerekli düzenlemelerin yapılacağının da bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BEDENLERİ BURADA RUHLARI BAŞKA YERDE”

Sadece Kamu-Sen ile ilgili açıklama yapmak istediğini belirten Ahmet Erbaş, “Belediye ile ilgili bütün bilgiyi Alim Işık’tan aldık. Kamu Sen bizim gönül bağı olduğumuz milliyetçi, muhafazakar ve partimize gönül veren insanların oluşturduğu bir camia olarak bilinir. Bizde Cumhur İttifakı’nın bir üyesiyiz. Partimize gönül verenlerin, bizle hareket edenlerin Cumhur ittifakı aleyhinde bir çalışma yapmasına izin vermeyiz. Cumhur ittifakını oluşturan arkadaşlarımızla beraber seçimlere kadar olan süreci çok iyi değerlendirip Cumhur İttifakı’nın rüzgarını arkamıza alarak Kütahya’ya ne kadar yatırım getirebiliriz, neler yapabiliriz diye mücadele vermemiz lazım. Bunun adı, siyaset, sendika, esnaf, iş dünyası olsun çizgi çok önemlidir. Çizginizden taviz vermeyeceksiniz. Çizginiz açık ve net olacak. Çizgi bozukluğunuz varsa onu düzeltemeyiz. Dün paramız olmayabilir bugün para kazanabiliriz. Dün mevkiimiz yoktur bugün olabilir. Dün şerefimiz yoksa bugünde olmuyor maalesef. O yüzden Kamu Sen ve ona bağlı sendikalardaki arkadaşlarımızın, yöneticilerin; bedenlerinin burada ruhlarının başka yerde olmasına izin veremeyiz. Böyle bir dünya yok. Bununla ilgili açıklamalar yakın zamanda İl Başkanlığımız ve Kamu Sen aracılığıyla yapılacak” açıklamalarında bulundu.

AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu