Kütahya

"Kütahya unutulmuş"

“Kütahya unutulmuş”

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Kütahya’yı ziyaret etti. “Konya’dan Kütahya nasıl görülüyor?” sorusuna Abdulkadir Karaduman, “Unutulmuş, kenara itilmiş, hak
ettiği değere hiçbir zaman kavuşamamış bir vilayet olarak görüyoruz” dedi.

Bu haber 2021-03-31 22:14:29 eklenmiş ve 494 kez görüntülenmiştir.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Kütahya’ya gelerek esnaf, STK ve basın kuruluşlarını ziyaret etti. Basın mensuplarının Konya’dan Kütahya nasıl görülüyor sorusuna cevap veren Abdulkadir Karaduman, “ Açıkça söylemek gerekirse Kütahya hükümet tarafından gerekli desteğin verilmediği ve unutulmuş, kenara itilmiş, hak ettiği değere hiçbir zaman kavuşamamış bir vilayet olarak görüyoruz. Konya’nın durumu çok mu iyi dersek onun hakkında da bir kamyon laf edebilirim. Ama Kütahya unutulmuş, sümen altı edilmiş bir vilayet halindedir, bunu üzülerek söylemek isterim. Burada ticaret ve tarım ile ilgili çok güçlü ortam var ama insanların elinden tutan hükümet aklı olmadığı için Kütahya bugün bu haldedir. İllere yapılan yatırımlar, gönderilen destekler, kaynaklar içerisinde Kütahya son sıralarda yer alan bir vilayetimiz. Dün olduğu gibi Milli görüş ve Saadet Partisi iktidarında Kütahya’yı hak ettiği yere getirmek boynumuzun borcudur. Ülkede işsizlik sorunu var, Kütahya’da da bunun en net örneklerinden biri olduğunu görüyoruz” dedi.

 

“ZARAR EDEN HAVALİMANININ PARASINI VATANDAŞLAR ÖDÜYOR”

Karaduman israf olarak nitelendirdiği yatırımları örnek verirken Zafer Havalimanı’na da değindi. Karaduman, “Kütahya’da geçtiğimiz yıllarda kamu özel iş birliği altında yap işlet devret modeliyle birlikte Zafer Havalimanı yapıldı. Zafer Havalimanı’nda 2020 yılı için havalimanını yapan işletmeye 1 yılda 1 milyon 200 bin yolcu garantisi verildi. Ancak 2020 yılında kaç kişi bu havalimanını kullandı derseniz 62 bin kişi kullandı. 29 yıllığına anlaşma yapıldı. Havalimanının maliyeti 50 milyon dolar, zararlarıyla birlikte havalimanın bize maliyeti 200 milyon dolar olacak. Bu bedeli ihaleyi veren mi ödüyor, ihaleyi alan mı ödüyor? Bu parayı vatandaş ödüyor, vergiler her geçen gün artıyor. Elektriğe, suya, doğalgaza zam yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu