Kütahya

“Kütahya’yı yaşanacak yer olmaktan çıkardılar”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kütahya İl Başkanlığı’nda parti üyeleriyle bir araya geldi. Özgür Özel, Kütahya hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Kütahya’ya ziyaret gerçekleştirdi. Özgür Özel’in Kütahya ziyaretinde Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve Belediye Başkanı Adayı Eyüp Kahveci yalnız bırakmadı. Özgür Özel, Kütahya hakkındaki görüşlerini açıkladı.

“KÜTAHYA’YI YAŞANILACAK YER OLMAKTAN ÇIKARDILAR”
Özgür Özel, “Her gün gelişmesi gereken Kütahya, gerilemekte ve fakirlemekte, nüfusu azalmaktadır. Bu akışı tersine döndüreceğiz. Cumhuriyet’in fabrikalarını 75 milyon gibi bir fiyata sattılar. Bugün en önemli yoksunluğunu çektiğimiz gübre fabrikası, dünyanın en kaliteli pancarının olduğu yere kurulmuş şeker fabrikası, madenleri, linyit işletmeleri, termik santralleri özelleştirilince Kütahya’nın nüfusu azalmaktadır. Türkiye’nin nüfusu hızla artarken Kütahya’da nüfuz azalıyorsa bu Kütahya’yı gelecek hayali kurulacak, yaşanılacak olmaktan çıkardıkları içindir. Kütahya’yı yeniden cazibe merkezi haline getirecek, halkın yüzünü güldürecek bir iktidar değişimine ihtiyaç vardır. Bu konuda hep birlikte seçim için gün sayıyoruz” dedi. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu