KütahyaManşetSiyaset

Lahana Benzetmesi

Eski Başkan Mustafa İça, Kütahya’nın en büyük sorunlarından birinin acımasızca eleştirmek olduğunu açıkladı. Mustafa İça, Alim Işık’ı Kütahya’nın menfaatini desteklediğini bildirdi. İçe kapanmamak gerektiğini vurgulayan İça, “Öncelikle birbirimizi sevmeliyiz. Lahana gibi iç içe dürülmemeliyiz. El ele omuz omuza horon tepebilmeyiz” dedi.

Kütahya Belediyesi Eski Başkanı Mustafa İça’nın Alim Işık’a yaptığı ziyaret ve destek verdiğini bildirmesi sosyal medyada bazı çevrelerce eleştirildi. Acımasızca eleştirildiğini düşünen Mustafa İça, Alim Işık’ı siyasî beklenti olmaksızın destek verdiğini açıkladı. Tecrübe paylaşımının Kütahya’nın hayrına olduğunu belirten İça, “Belediye başkanımızın verdiği plaket sonrası şahsımla ilgili Dumlupınar gazetemizde çıkan haberle ilgili birçok soru geldi.Kütahyamızın gelişimi adına bu sorulara açıklık getirmek istiyorum. Kütahyamıza; meclisimiz ve ekibimizle yaptığımız hizmetlerin anısına verilen plaket ahde vefa olarak çok değerli. Çalışma hayatımda ve 10 yıllık belediye yönetiminde edindiğim bilgi birikimimi ve tecrübelerimi Kütahyamızın sorunları ile ilgili zaman zaman sizlerle paylaşıyorum. Paylaşmaya da devam edeceğim. Aktardığım fikir ve projeler konusunda yönetimin farklı uygulamaları varsa. Dostça bu farklılıkları hiçbir kişisel ve siyasî beklenti olmaksızın yazıyorum. Her tecrübenin bir bedeli vardır. Bu bedeli ikinci kez ödememeliyiz. Kütahyamızın kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Bir konuda görüşüm soruldu. Bu vesile ile açıklamak istiyorum” diye konuştu.

SOSYETE PAZARI KAPATILMAMALI

Sosyete Pazarı hakkında İça, “Hemşerilerimin hassas olduğu sosyete pazarı devam etmeli. Bu konuda sayın başkanımıza düşüncelerimizi aktarmalıyız. Kapatılmasının doğru olmadığına inanıyorum. Dönemimizde Sosyete pazarında yerel esnafımıza öncelik verildi. Katılım olmadığında, boş kalan yerler içinde dıştan gelen esnafa da imkân sağlandı. Rekabet ve çeşitlerde zenginlikle büyük rağbet gördü. Alım gücünün düştüğü günümüzde halkımızın seri sonu, ihracat fazlası veya küçük defolu ürünlerle Sosyete pazarında seçenek sunulmaktadır. Halkımızın aile bütçelerine destek olmalıyız” ifadelerini kullandı.

NASIL BİR ARAYA GELİRİZ?

Kütahya’da birliktelik konusunda eksik olduğunu İça, “10 yıllık görev süremizde zaman zaman toplanarak Kütahya’mızda nasıl birlikte güç sağlayabiliriz dedik. Gerçekte çok önemli bir arzuyu dile getirdik. Bu sadece dilek ve temennilerle kalmamalı, kişisel olarak ne yapabilirim demeliyiz. Yönetime yeni fikirler, projeler sunmalı, bize göre yanlış giden bir uygulama varsa da açık yüreklilikle söylemeliyiz. Sizlerle paylaştığım yazılarımda bunu yapıyorum. Kütahyamızın menfaati olduğunda da siyası farklılıklarımızı kişisel düşüncelerimizi bir kenara bırakıp desteklemeliyiz. Kütahya’da eksiğimiz girişimcilik ve ortak çalışama kültürü ve en önemlisi birbirimizi acımasızca eleştirmemizdir. Öncelikle birbirimizi sevmeliyiz. Lahana gibi iç içe dürülmemeliyiz. El ele omuz omuza horon tepebilmeyiz. İyi yapılan her şey desteklenmeli, yanlış giden bir uygulama varsa da dostça uyarmalıyız” şeklinde açıkladı.

AHMET DİNÇ-ÖZEL HABER

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu