Kütahya

Leş kokuyor

Leş kokuyor

Kütahya’nın yumurta ve tavuk üretiminde büyük paya sahip olan Tavşanlı’nın Tepecik Beldesi’nin başı köpek sürüleri ile belada. Bölgede üretim tesislerinden atılan tavuklar ile açlıktan ölen köpekler baharın gelmesiyle kokmaya başladı. Leş kokularıyla birlikte ortaya çıkan yılanlar halkı korkutuyor.

Bu haber 2021-04-28 13:12:13 eklenmiş ve 1221 kez görüntülenmiştir.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde köpek ve çobanlar tarafından bulunan koyun, sığır iskeletleri bölgedeki korkunç durumu ortaya sererken; son zamanlarda, leş kokularına yılanlar gelmeye başladı. Nuh’un Gemisi Derneği Kütahya Temsilcisi Necdet Demirat, Tepecik bölgesinde 3 bini aşkın sürüler halinde gezen vahşi köpeğin bulunduğunu ve açlıktan birbirlerini, diğer hayvanlara saldırdıklarını açıkladı. Necdet Demirat, bölgedeki sorunu çözmek için 20 yıldır mücadele verdiklerini söyledi.

“BELEDİYE NEDEN ÇALIŞMIYOR?”

Bölgeyi ölüm vadisi olarak nitelendiren Demirat, son gelişmeleri şu şekilde aktardı; “Bolgesinde tavuk ve kopek ölüleri kokusundan yılanlar çıkmaya başladı. Çevredeki hastalık ve kokudan çoğu canlı hayvanlar ölüyor. Ölüleri kesinlikle Tepecik Belde belediye başkanlığı kaldırmıyor.  Bölgedeki çobanlar yılanlardan korkuyor. Belediye ile hayvan ölülerinin arası 10 dakika. Neden hayvan leşleri gömülmüyor.  Her taraf leş, kokudan geçilmiyor. Belde belediyesi çalışmıyor. Tepecik mahalle olsun. Tavşanlı Belediyesi çözülmeyen konuları çözsün. Halk bunu hak etmiyor. Leş kokusu ve sinekler rüzgarlarla Tavşanlı’ya kadar geliyor. Görevini yapamıyorsa belde belediyesi mahalle olsun.

“BURASI ÖLÜM VADİSİ”

Necdet Demirat’ın paylaştığı görüntülerde sıkıntıyı dile getiren çoban, “En küçük yılan 1,5 metre. Bölgede çok aşırı derecede yılan var. Çok sıkıntı çekiyoruz yılanlardan koyunlara zarar verebiliyorlar” dedi. Aynı videoda şikayetini dile getiren bir vatandaş, “Açığa tavuk ölülerini atmışlar. Pisliğini mikrobunu çekmek zorunda değiliz. Çocuklarımız var onlar zarar görebilir. Pandemi ile uğraşırken bu pislikler ile uğraşmak son derece halkı kızdırıyor. Burası ölüm vadisi. Yetkililere sesleniyorum. Her yer çok pis, kokudan geçilmiyor. Biz Tepecik’te çok zor duruyoruz” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ

 

Köpek ölüleri açıkta bekliyor

 

Bölgede yılan sayısı artmaya başladı. Yılanlarda hastalanıp ölüyor.

 

Ölü tavuklar açıkta bekliyor

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu