Kütahya

“Manipülasyon, provokasyon”

“Manipülasyon, provokasyon”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, sosyal medya üzerinden milletvekillerine yapılan eleştirileri ve anketleri değerlendirdi. Sebahattin Ceyhun,“Sosyal medyada anketler yapılıyor. Kafalarına göre kriterler konuluyor. Bunlar manipülasyon amaçlıdır. Başka hiçbir şey değil. Başarılı buldukları milletvekilleri çivi üzerine çivi çakmış mıdır?” dedi.

Bu haber 2021-04-08 09:23:26 eklenmiş ve 2626 kez görüntülenmiştir.

AHMET DİNÇ-ÖZEL HABER

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, AK Parti Kütahya milletvekillerine yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi. Başkan, Sebahattin Ceyhun, milletvekillerinin başarısının sorgulandığı anketleri manipülasyon amaçlı olduğunu söyledi. Ceyhun, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın ankette çok başarılı çıkması ve yollar hakkında yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

 

“VEKİLLERİMİZ KÜTAHYA’YA GELME KONUSUNDA SIKINTI YAŞADILAR”

Sebahattin Ceyhun’un açıklamaları şu şekilde; “Bizim milletvekillerimizin tek görevi yok. Hemen hemen tüm vekillerimiz koordinatörlük, MKYK üyelikleri, komisyon üyelikleri gibi farklı görevleri var. Kongre sürecinde birçok vekilimiz başka yerlerde koordinatördü. O yüzden de çoğu zaman Kütahya’ya gelme konusunda sıkıntılar yaşadılar. İktidar partisi milletvekili tüm kurullara katılmak zorundalar.  Kütahya’da bulunma süreleri hakikaten düşük olabiliyor. Biz vekillerimizle bu konuyu konuştuk. Kendileri de bunu arzu ediyor. Yakın zamanda buralarda olup, halkla görüşecekler. Görünmüyor yada buralarda yoklar diyerekten, milletvekillerimiz çalışmıyor, bir şey yapmıyor algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

 

“ÇALIŞMALARIMIZ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

En son Kütahya’da cumhurbaşkanımızın katılımıyla gölet açılışı yaptık. 180 milyon liralık projenin açılışı gerçekleşti. Şuan hastanemiz hızlı şekilde devam ediyor. Millet bahçemizin ihalesi gerçekleşti. Yoncalı’da fizik tedavi hastanemiz, oradaki futbol sahalarımız yapılıyor. Tavşanlı’da fizik tedavi hastanesi bitmiş durumda, kapalı spor salonu, gençlik merkezi yapılıyor. Bakanımız geldiğinde açılışlarını gerçekleştirdik. Bunlar kendi kendine olmuş değil.  Teşkilat olarak ve milletvekilleri olarak Kütahya’nın hayrına olabilecek çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 

 

“MANİPÜLASYONDA BAŞARILILAR”

Sosyal medyada anketler yapılıyor. Kafalarına göre kriterler konuluyor. Bunlar manipülasyon amaçlıdır. Başka hiçbir şey değil. Başarılı buldukları milletvekilleri çivi üzerine çivi çakmış mıdır? Eleştirmekten başka ne yapıyorlar? Bir tane çözüm önerileri var mı? Şuraya şu yapılıyor memleket menfaatine doğrusu budur diye hiçbir şey söylemişliklerini görmüş değiliz. Allah şahit. Yolun kenarında göçme meydana gelmiş hemen müdahil olduk. Gittik yerinde gördük. 50 metrelik bir bölümde çökme meydana gelmiş, istinat duvarı ile yol arasında. Müteahhit firma çağrıldı, gerekli cezai müeyyide uygulandı. Yağmurlar bol şekilde yağıyor, bereket geliyor. Yeni yapılan bir yol, insan yapımı, hata olabilir. Cezası da verilsin. Sanki bunu yolun her tarafı çökmüş, kilometrelerce yolun 50 metrelik kısmındaki çökme ile ilgili maalesef manipülasyon yapılıyor. Manipülasyonda başarılılar. Hiç kullanılmayan iki köy arasındaki yolun kötü oluşunu sosyal medyadan hırslı bir şekilde söylemek başarıysa, başarılılar. Bölge heyelanlı bir bölge, ciddi zemin iyileştirmesi yapılıyor. Bu Allahtan gelen bir şey.  Hiçbir şekilde olumlu giden bir şeyin haberi yapılmıyor. Maalesef görülen en küçük aksaklıklar büyütülerek manipüle edilerek sosyal medyadan paylaşılmaya çalışılıyor. İnsanların yanlış yönlendirilmelerine neden oluyor bu durum. 

 

“ALTIN MADENİ SÜRECİNİ TAKİP EDİYORUZ”

Altın madenleri ile ilgili süreci takip ediyoruz. Bizlerde doğaya zarar vermeden,  insanları zarara sokmadan ülke kaynakları nasıl kullanılır, onun araştırması içindeyiz. Bunlardan biz de kaygılanıyoruz. Memleket bizim. Ama insanları manipüle ve provoke etmek adına çalışmalar yapılıyorsa bu başarı değildir.  Biz sonuca bakmamız lazım. Kütahya’da organize sanayi bölgesi çalışmaları devam ediyor. Hastanemizden diğer yatırımlarımıza kadar ciddi çalışmalar var. Bunu herkes görüyor.

 

“SİNOVAC VE BİONTECH AŞISI GELDİ”

 Pandemi sürecinde sağlık sistemimizde en ufak aksaklık yaşanmadı. Yoğun bakımlarımızda olabilecek en küçük problemde müdahale ediliyor. Üniversite içinde yeni 36 tane yoğun bakım açıldı. Bunlar önemli güvenceler. Kütahya’mıza Sinovac ve BioNTech aşısı geldi. Vatandaş aranıyor hangi aşıdan istersiniz diye soruluyor. Ben buna bire bir şahit oldum. Bunlar başarılı şeylerdir. Bunların arkasında devletimiz, hem teşkilatımız, milletvekillerimiz var. Organize şekilde çalışıyoruz.

 

“EKSİKLİKLERİMİZ OLABİLİR”

Anket sonuçlarında başarı çıkmasıyla başarılı olunmayacağını bizde biliyoruz. Başarısız çıkmakla başarısız olunmaz. Bununda farkındayız. Bizde seçimlere kadar bir plan dâhilinde insanlarla temasa geçiyoruz ama daha çok Kütahya’nın hayrına olabilecek projeler konusunda birlikte, beraber uyumlu çalışıyoruz. Daha güzel projeleri görmeyi devam edeceğiz. Eksiklerimiz olabilir eleştirilerin olumlu olanlarıyla birlikte hatalarımızı görürüz, düzeltiriz. Provokasyona amaçlı eleştirilere dikkat etmeyiz”.

Saadet Partisi Konya milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın “Konya’dan bakınca Kütahya unutulmuş görülüyor” sözü hakkında Ceyhun, “ Ben milletvekiline Kütahya yanlış anlatıldı diye düşünüyorum. Hemen hemen her gün yapılan bir icraatın paylaşımını yapıyoruz.  Yapılacak şeyler hep olacak. Kütahya uzaktan bakarak kimse yorum yapamaz. Gelsinler yapılan çalışmaları anlatalım, gezdirip gösterelim” ifadelerini kullandı. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu