Kütahya

“Motivasyon Tırı” 9 Nisan’da çocuklarla buluşuyor

“Motivasyon Tırı” 9 Nisan’da çocuklarla buluşuyor

Kütahya Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen Türkiye’nin ilk Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı’nın rotası belli oldu. Vali Ali Çelik, motivasyon tırının 9 Nisan’da merkez Kızılcaören Köyü çocuklarıyla buluşacağını söyledi.

Bu haber 2021-04-02 11:53:43 eklenmiş ve 79 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin ilk Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı’nın rotası belirlendi, yapılması planlanan etkinlik ve çalışmalar Vali Ali Çelik başkanlığında masaya yatırıldı. 

İLK DURAK KIZILCAÖREN KÖYÜ


Vali Ali Çelik, Kütahya Valiliği öncülüğünde, Kütahya İl Özel İdaresi ve PTT Anonim Lojistik A.Ş. destekleriyle hayata geçirilen motivasyon tırının 9 Nisan Cuma günü ilk kez Kızılcaören Köyü’ndeki çocuklarla buluşacağını söyledi.

EĞLENCELİ VE BİLGİ DOLU 


Vali Ali Çelik, özellikle kırsal kesimdeki çocukların kendilerine olan inanç ve motivasyonunu artırmaya, kişisel gelişimlerini desteklemeye odaklanan eğlenceli ve bilgi dolu motivasyon tırının haftada 2 gün çocukların ayağına gideceğini ifade etti.

HEDEF: 81 İL


Projenin ilk etabında Kütahya merkez ve 12 ilçesinde çocuklara ulaşılacağını dile getiren Vali Çelik, 81 ilde binlerce çocukla buluşmayı hedeflediklerini belirtti.

AFET EĞİTİMİ VERİLECEK


Projenin Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının faaliyetleriyle genişletileceğini de aktaran Vali Çelik, AFAD ekiplerince çocuklara yangın, deprem, sel gibi afetlerde nasıl davranılması gerektiğinin de uygulamalı anlatılacağını söyledi. 

VATANDAŞ EVİNDE ZİYARET EDİLECEK


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekiplerinin hane ziyaretleri yapacağını belirten Vali Çelik, “Vatandaşlarımızın sorunlarına ve taleplerine yerinde çözüm üretme çabası içine gireceğiz” dedi.

SAĞLIK TARAMASI YAPILACAK


Motivasyon tırının konuşlandırıldığı alanda kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile aile hekiminin de hazır bulunacağını paylaşan Vali Çelik, sağlık taraması yapılacağını kaydetti.


Vali Çelik’in başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sağlık Hizmetleri Başkanı Ahmet Emrah Çamköy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz, AFAD Kütahya Müdürü Ahmet Ali Artun, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur ile DPÜ Simav MYO İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Kudret Armağan ile Gazeteci-Yazar Güngör Avcıoğlu katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu