EğitimKütahyaManşet

Ömrü boyunca yeni okullar yaptıracaklar

Nesrin Güral Anaokulu için Kütahya Valiliği'nde protokol imzalandı.

Kütahyalı işadamı İsmet Güral’ın eşi adına okul yaptırma isteğinde ilk somut adım atıldı. Nesrin Güral Anaokulu’nun protokolü Vali Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Nesrin Güral tarafından imzalandı. Ömürlerine daha çok okul hayrı sığdırmak istediklerini bildiren Nesrin Güral, “Ömrümüz yeter ise daha çok okul projelerimiz var” dedi.

Kütahya’nın hayırsever iş insanı İsmet Güral, eşi adına anaokulu yaptırıyor. 12 derslikli Nesrin Güral Anaokulunun protokolü, Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Güral Porselen adına Nesrin Güral tarafından imzalandı. Törende Nesrin Güral’a İsmet Güral , Harika Güral ve Ali Güral da eşlik etti. Protokol konuşması yapan Vali Ali Çelik, “Çok kıymetli iş adamımız İsmet Güral ve ailesi şehrimizde yaklaşık 3bin metre kare kapalı alanı olan bir ana okulunun yapılması için bizlere büyük destek verecekler. Kendileri yaptıracaklar ve milli eğitim camiamızda çocuklarımızın yetişmesi için bir merkez haline getirmek için bütün sorumluluğu üstlenecekler. Bu anlamda çok değerli iş adamımız İsmet Güral’a ve ailesi ile bir protokol imzalayacağız. Ben devletimiz adına bu iyi niyetlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. İş adamlarımız; istihdam, olanak, ülkenin ve ekonominin büyümesi için bir çaba içindeler. Aynı zamanda sosyal anlamda da katkıları büyük önem arz ediyor. Hayır sever bir insan olarak anaokulun yapımında sorumluluk aldığı için Güral ailesine ve Nesrin hanıma teşekkürlerimi ifade ediyorum. Kütahya’da kadın istihdamı bu anlamda önemli. Kadın, hayatın içinde olması çok önemli. Kadınlar İş gücü ve sosyal hayatın içinde ne kadar etkin olurlarsa biz erkeklerin yaptığı hatalar da o kadar azalmış olur” diye konuştu.

2023’TE OKUL BİTMİŞ OLACAK

Okulun yapımı hakkında Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Bugün tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Bizim okul öncesi eğitim kurumlarımızın sayısının artmasına okul öncesinde 36-66 aylık arasındaki çocuklarımızın eğitim görmelerinde desteklerinden dolayı Güral ailesine çok teşekkür ediyorum. 12 derslikli anaokulu yapacağız. Yapacağımız bu anaokulu şehrimizin nüfusunun yoğun olduğu bir bölgede, Cumhuriyet mahallesi ile Yıldırım Beyazıt mahallesinin bitiştiği bir alanda yapılacak. Bin 710 metrekarelik bir alana oturtulacak. Dersliklerin yanında okulumuzun içerisinde; oyun odası, rehber odası salonu, konferans salonu, oyun alanı, idare odaları ile mükemmel bir anaokulu olacak. 2023 yılının yazında okulun bitmesi planlanıyor” ifadelerini kullandı.

NESRİN GÜRAL, GENİŞ VE RAHAT BİR OKUL YAPILMASINI İSTEDİ

Öğrencilerin geniş ve rahat bir okulda eğitim görmesi için olabildiğince projenin geniş tutulmasını istediklerini dile getiren Nesrin Güral, “Bugünün gururu ile beraber burada bulunuyoruz. Daha önce de sosyal sorumluluk projelerimizde okullar vardı, bir kısmını gerçekleştirdik. Daha sonradan bir okul daha yapmayı düşünüyorduk, fırsat bugüneymiş. Valimize başvurduğumuz zaman tekrar yapılacak anaokulu projesi sunuldu. Eşim ile bakınca bu projenin biraz küçük olduğunu düşündük. En az yüzde 25 yükseltmemiz gerektiğini düşündük. Bu düşünce beni çok sevindirdi. Çocukların daha geniş daha rahat bir alanda yaşama düşüncesi beni daha da çok sevindirdi. Anneler, çocuklar, tüm kadro mutlu olsun istiyoruz. Mutlu bir nesil olsun istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ömrümüz yeter ise daha çok projelerimiz var inşallah bunları gerçekleştirmek istiyoruz. Biz pandemiye rağmen inşallah bu işi beraber yapacağız. Hayırseverlik İsmet Bey’in genlerinde var” dedi.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu