KütahyaSürmanşet

Ortak aday çıkmayacak

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Nihat Kula, erken seçim olursa ya da 2023 seçimlerinde, İYİ Parti’nin kendi adayları ile halkın karşısına çıkacağını açıkladı. Nihat Kula, “Halkın önüne İYİ Parti adayları olarak çıkacağız. Ondan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Nihat Kula, biran önce seçimlerin yapılması gerektiğini açıkladı. Nihat Kula, yapılacak ilk seçimde partisinin kendi adayları ile sahalarda olacağını bildirdi. Partisinin hedefini anlatan Kula, “İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilatı’nın yarın seçim olacakmış gibi seçimlere hazırlanan dinamik, aktif bir yapısı var.  Siyasi partilerin kuruluş amacı iktidar olmaktır. Biz İYİ Parti’yi bu vatana, millete, inanmış olduğumuz kıymet ve değerlere hizmet vermesi amacıyla kurduk. Kurucular kurulu üyesiyim. Konu mankeni olma, arka bahçe olma, dolgu malzemesi olmak için siyaset yapmıyoruz. Yapılacak olan ilk seçimlerde İYİ Partinin farkını hissettirmek için yarın sabah seçim olacakmış gibi seçimlere hazırlanıyoruz. İyi parti kendi adaylarını ile seçimlere katılacak.  Kendi tüzüğümüzde yazan maddelere göre halkın önüne İYİ Parti adayları olarak çıkacağız. Ondan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İYİ Parti çok güçlü bir şekilde halk bütünleşerek geliyor” diye konuştu.

“YARINLARDAN UMUTLUYUZ, UMUDUMUZU HİÇ YİTİRMEDİK”

Erken seçim isteyen Kula, “Kütahya Pandemi dolayısıyla ülkede yaşanan sıkıntıları dolu dolu hissediyor. Türkiye iyi yönetilemiyor. Çok ciddi ekonomik krizler var. Pandemi bunun adı oldu ama Pandemi öncesinde çok önemli ekonomik krizleri dolu dolu yaşıyorduk. Yarınlar noktasında bugünleri mumla arayacağız. İsraf ve gösterişe dayanan bir ekonomi var. Zenginler gözetiliyor. İşçi, köylü, emekliye yönelik hiçbir şey yok. Kütahya yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle bezenmiş potansiyeli olan bir şehir. 3 ana büyük şehre eşit mesafede ama göç veriyoruz. Anketlerde Kütahya insanı mutlu gözüküyormuş. Bu Kütahya insanımızın kanaatkâr olmasından kaynaklanıyor. Biz yarınlardan umutluyuz, umudumuzu hiç yitirmedik. Ben yarınların İyi parti iktidarıyla daha iyi olacağına inanıyorum. Artık gemi karaya oturdu. Artık yürümüyor, süreci uzatmaya çalışıyorlar. Bir an önce seçime gidilmeli, ülke ehil kişilerce yönetilmeli” ifadelerini kullandı. AHMET DİNÇ- ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu