Kütahya

“Reklam yapıyor”

“Reklam yapıyor”

MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Ruhsen Kumdalı’nın açıklamaları ve Eski İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ın ihracı ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Selçuk Alıç, parti mensuplarının üzerinden algı yaratılmasına müsaade etmeyeceklerini bildirdi. Ruhsen Kumdalı’nın açıklamalarını Selçuk Alıç, reklam olarak nitelendirdi.

Bu haber 2021-04-22 16:05:20 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç’ın açıklamaları şu şekilde; “KOVİD-19 salgını ve bu sürecinin olumsuz etkileri ile mücadele ettiğimiz bugünlerde Milliyetçi Hareket Partisi olarak gerek Türkiye gündemini gerek de yerel gündemi yakından takip ediyor, halkımızın yararına olacak her konuda elimizi taşın altına koymaya gayret ediyoruz. Özellikle bugünlerde bizler Kütahya yararına yatırım ve hizmetlerin destekçisi ve takipçisi olmaya çalışırken bazı kesimlerin ise; siyasi çıkarları uğruna her türlü tezviratı tereddüt etmeden yaptıklarını görüyoruz. Son zamanlarda sürekli olarak sosyal medyada Kütahya Belediyesi’nin aleyhine ispata dayanmayan ithamlarda bulunan ve özellikle Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık’ı hedef alan CHP Kütahya Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Ruhsen Kumdalı’ nın paylaşımlarını Milliyetçi Hareket partisi olarak bizlerde sizler gibi esefle ve ibretle takip etmekteyiz.

“SİYASİ ŞOV ÜZERİNE PRİM YAPMAYI TERCİH EDİYOR”

Hemen hemen her hafta, önce bu hanımefendinin sosyal medya hesabından kanıtsız, ispatsız iddialarını, sonrasında da işbirlikçileri ile planlı olarak sahte sosyal medya hesaplarıyla algı operasyonları yaptıklarını görmekteyiz. Ne yazık ki, siyasette yapıcı olmak yerine yıkıcı, üretken politika izlemek yerine siyasi şov üzerine prim yapmayı tercih eden bu zihniyet halkımızı kandırabildiklerini sanarak kendi kendilerine havalara girmekte, kendileri çalıp kendileri oynamaktadır. CHP Kütahya Belediye Meclis Üyesi Ruhsen Kumdalı, sosyal medyada toplum huzurunda paylaşmış olduğu itham, iftira ve algı içeren farazi yazılarını söz hakkı olan Kütahya Belediye Meclisi’nde resmi belgeleriyle konuşamamakta ve iddialarını kanıtlayamamaktadır.

“KAMERALAR ÖNÜNDE SİYASİ REKLAMINI YAPMA”

Mesnetsiz iddialarına karşın elinde herhangi bir resmi belge olmadan Kütahya halkı tarafından kendisine verilen görevini sosyal medyada kötüye kullanan, Kütahya Belediyesini ve çalışanlarını vatandaş huzurunda zan altında bırakan, belediyemizi yıpratıcı ithamlarda bulunup orada çalışan kardeşlerimizi huzursuz eden, emekten bahsedip emekçilere saygısızlıkta bulunan Kumdalı, Kütahya Belediye Meclisi’nde defalarca iddia ve ithamlarının belediyemizin sunduğu resmi belgelerle çürütülmesine rağmen ısrarla kameralar önünde halkımızın huzurunda kendi siyasi reklamını yapma gayretindedir.

“BELEDİYEDEN USULSÜZ NEMALANAMAYANLARIN KALEMŞÖRLÜĞÜNÜ YAPIYOR”

 Kütahya Belediyesi aleyhine paylaşmış olduğu hiçbir iddiaya mensubu olduğu partiden destek gelmemesine ve arkasında durmamalarına karşın yanlışlarında ısrar eden CHP Meclis Üyesi Sayın Ruhsen Kumdalı ’nın mensubu olduğu parti ile yıllardır anlaşmazlık içerisinde olduğunu, bugüne kadar defalarca siyasi çıkışları olmasına rağmen partisi ve Kütahya halkı tarafından kabul görmediğini bilmekteyiz. Ruhsen Kumdalı ‘nın bu tavırlarını sürdürmesinde yine bir arayışa girdiğini ve kendisini ön planda tutma gayreti ile siyasi geleceğinin kaygısı içerisinde olduğunu görmekteyiz. Ruhsen Kumdalı’dan, belediyeden usulsüz nemalanamayanların kalemşörlüğünü yaparken bir taraftan da kendi reklamını yapıp siyasi geleceği için gündemde olma gayretlerini değil, Kütahya lehine yapılan projeleri desteklemesini ve bir zahmet sürekli mesnetsiz iddialarla algı yaratmak yerine yakışanı yapıp memleketimiz için elini taşın altına koymasını beklemekteyiz. Kütahyalı hemşerilerimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler, Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık Beyi dün tanımadık. Kendisi akademik kariyeri olan, aynı zaman da Kütahya halkının teveccühleriyle üç dönem art arda Kütahya milletvekilliğini layığıyla yapmış, bugün de yine Kütahya Belediye Başkanı görevine layık görülmüş, memleketine hizmetlerini aralıksız sürdüren partimizin kıymetli bir mensubudur. Milliyetçi Hareket Partisi tüm kadrolarıyla Belediye Başkanımız Sayın Prof.Dr. Alim Işık’ın yanındadır. Yanında olmaya da devam edecektir.

“ALİM IŞIK HEM PARTİMİZİN HEM KÜTAHYA’MIZIN BİR DEĞERİDİR”

Gece gündüz Kütahya’nın geleceğini aydınlatmak için çaba sarf eden Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık hem partimizin hem Kütahya’mızın bir değeridir. Göreve geldiği günden bugüne üretkenken belediyecilik anlayışıyla birçok projesini hayata geçiren ve özellikle bu yıl içerisinde vizyon projelerine temel atacak Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık hakkında karalama kampanyası yürüten bu kişilere; yapılan ve yapılacak yatırım ve hizmetleri gölgelemeye çalışanlara en büyük dersi eminim ki; vatandaşlarımızdan alacaklardır. Sayın Kumdalı’dan; haktan, hakkaniyetten, adaletten bahsetmeden önce aynaya sonra kendilerinin iç siyasetine bakmasını ve farazi algılarla değil resmi belgelerle konuşmasını ısrarla beklemekteyiz.

“SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN!”

Ruhsen Hanım’a ve bu hanımefendiye sufle verenlere açık açık söylüyorum; İddia ettiğiniz konularla ilgili elinizde varsa belge hiç durmayın, savcılığa suç duyurusunda bulunun! Buradan açıkça belirtiyorum, herkes şunu iyi bilmelidir ki; Milliyetçi Hareket Partisi olarak partimizi temsil eden ancak hukuka ve kanunlara aykırı davranan hiçbir ferdi bu zamana kadar korumadığımız, kollamadığımız gibi memleketine hizmet etmek için bir makama layık görülen parti mensuplarımız üzerinden algı yaratılmasına da müsaade etmedik. Etmeyeceğiz.  Değerlerimizi aslı olmayan iddialarla ve organize karalama kampanyalarıyla yıpratmaya çalışan hiç kimseye Milliyetçi Hareket Partisi olarak asla taviz vermeyeceğiz!

ÜLKÜCÜ GEÇİNENLERLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin her zaman söylediği gibi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz. Bu yolda siyaseti maddi çıkar kapısı olarak görenler de aramıza katılmak için birçok zaman kendini gösterme gayreti içinde olabilmektedirler. Milliyetçi Hareket Partisi üstünden şahsi plan yapılacak bir parti değildir. Kimsenin tapulu malı değildir. Bu parti Türk-İslam ülküsü uğruna binlerce şehit vermiş, dualı bir harekettir. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi; ”Ülkücü geçinenlerle, ülkücülükten geçinenlerle gerçek ülkücüleri ayırt etmek bizim için çok hassas bir konudur. Elbette, Ülkücü olmak zordur, ülkücü kalmak daha da zordur. ”Ülkücü geçinenlerle, ülkücülükten geçinenlerin, bunlara fikren ve fiilen ortam açanların fitne ve fesatlarına karşı mücadele azmimiz çoktur, sonsuz bir şekilde net ve kararlılıkla devam edecektir.

“HERKES BİLSİN Kİ, BU HASSASİYETİMİZİ HER ZAMAN KORUYACAĞIZ!”

Son olarak, dün Kütahya basınında yer alan Eski İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ın ihraç meselesi ile ilgili bilinmesi gereken husus; bu parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası Ruhsen Kumdalı’nın açıklamasıyla bağlantılı olmayıp, İl Kongresi sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüzüğüne uygun olmayan sebeplerin ortaya çıkmasından dolayı alınan karar olduğudur. Bu vesileyle; Ramazan ayının içinde olmamız dolayısıyla sizlerin, Kütahyalı hemşerilerimin ve Türk-İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor, nice hayır ve hasenata kapı açmasını, hasretle beklediğimiz sıhhat ve selamet dolu günlere erişmeye vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum. Ramazanımız mübarek olsun, dua ve ibadetlerimiz kabul olsun, Rabbim yar ve yardımcımız olsun”. AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu