KütahyaSürmanşet

Sorunları çözmeye geliyor!

Kütahya Kahveciler Esnaf Odası Başkan Adayı Birol Babanoğlu’na esnaftan destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Birol Babanoğlu’nu esnaflar, güçlü ve sorunları çözebilecek bir yönetim kurabileceği için desteklediklerini bildirdi. Birol Babanoğlu ise “Esnaf olduğum için sorunlara vakıfım. Yönetime geldiğimiz zaman ekibimle birlikte bu sorunları çözeriz” dedi.

Kütahya Kahveciler Esnaf Odası Başkan Adayı Birol Babanoğlu, seçim sürecinde esnaf ziyaretine devam ediyor. Birol Babanoğlu, Hıdırlık Çay Bahçesi ve Salon 2009’u ziyaret edip destek sözü aldı. Birol Babanoğlu 16 Ocak’ta yapılacak seçimlere kadar bütün esnafı gezeceğini bildirdi. Esnafın sorunları en iyi bilen kişilerden birisi olarak çözüm odaklı başkan olacağını duyuran Birol Babanoğlu, “Adem kardeşimiz gibi bütün esnaflar arkadaşlarımı geziyorum. Kendim de esnafım, kahveciyim. Mağdur olanlardan bir tanesiyim. Mağduriyetimizi Kahveciler Odası Başkanı gelip hâl hatır sormadı. Sıkıntı ve şikayetlerimizi dinlemedi. Devletimiz ihtiyacımızı karşılamasa da 1 nebze para verdi. Oda başkanının hiçbir faydası olmadı bunda. Odalardan para istemiyoruz. Gel esnafımın yanında ol, gönül al. Gönül alma işi de olmadı. Sahada yoklardı. Bu nedenden dolayı biz de aday olduk. Adaylık sürecinde gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ve kendimde esnaf olduğum için sorunlara vakıfım. Yönetime geldiğimiz zaman ekibimle birlikte bu sorunları çözeriz” dedi.

“ODAYA ÜYE KİŞİLERİN LİSTESİNİ ADAY OLDUĞUMUZ HALDE ALAMIYORUZ”

Ziyaretlerde güzel karşılandığını anlatan Babanoğlu, “Tüm esnaf arkadaşlara da elimizden gelen yardımı yapacağıma herkes emin olabilir. Adaylığımız süreci içerisinde şuan Hıdırlık’tayız. Adem arkadaşımızı 17 yıldır tanırım. Kendi tırnaklarıyla burayı yaptı. Allah işini rast getirsin. Dışarıdan gelen misafirlerimiz burada Kütahya’nın güzelliğini görüyorlar. Tarihi belgeler ve antikalarla dolu bir mekân haline getirdi Hıdırlık’ı. Böyle bir yeri yaptığı iççin Adem Bey’e teşekkür ediyoruz.  Süreç 16 Ocak’ta sandığı koyduğumuzda bitmiş olacak. 16 Ocak’a kadar girmediğimiz kahve, çayevi, kahve, kantinci, otel, pansiyon, av malzemesi satanları ziyaret etmiş olacağız. Odaya üye kişilerin listesini aday olduğumuz halde alamıyoruz. Listeyi yüksek seçim kuruluna vermelerini bekliyoruz. Ona rağmen gitmediğimiz köy dahi kalmayacak. Esnaflarımızın yüzde 70’ini ziyaret ettik, yüzde 30’u kaldı. Ziyaretlerde çok güzel karşılandık, sözler aldık. Esnafımız bizi tercih ederse 16 Ocak’ta beni başkan olarak görebilirsiniz” diye konuştu.

“SESİMİZİ DUYURAMADIK”

Esnafın sesi olacağından dolayı Birol Babanoğlu’nu destekleyeceğini açıklayan Adem Oruç, “17 yıldız Hıdırlık Çay Bahçesi’nin işletmecisiyim. Kütahya’mızda manzarası ve havası güzel olan bir yeri işletiyorum. 17 yıldır bu işi yapıyorum. Kütahya Kahveciler Odası’nın mevcut yönetimi, üyelerin istek ve taleplerini yapılmadığı için değişim şart. Yeni yüzler gelmeli. Bürokrasi ile iyi ilişkilerimiz olması gerekiyor. Bürokrasi ile aramız iyi olmadığı sürece esnafın sesi olamaz. Yönetimin esnafın sesi olması gerekiyor. Belediye Başkanı ve Valimizin bize yardımcı olması gerekiyor. Bununda Yönetim Kurulu’nun kabiliyetli olmasından geçtiğine inanıyorum. Pandemide ramazan ayında destek aldık, başka destek almadık. 246 gün kapalı kaldık. Türkiye çapında en çok mağdur olan esnaflardan biriside benim. Sesimizi duyuramadık. Desteği önce kapalı olan esnaflar alacakken bütün esnaflar aldı. Kapalı olduğumuz halde en son desteği biz aldık. Alamayan esnaflarımız da var. Esnafın sesi olabileceğini düşündüğüm ve daha güçlü bir yönetim oluşturacağına inandığım için Birol Babanoğlu’nun başkanlık adaylığını destekliyorum” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİDE ESNAF YALNIZ BIRAKILDI”

Mevcut yönetimden daha iyi olacağı için Birol Babanoğlu’nu destekleyeceğini bildiren Salon 2009’un işletmecisi Akif Türegün, “2009 yılından beri burayı işletiyorum. Şimdiki mevcut olan yönetimden memnun olmadığımız için Birol Babanoğlu’na sonuna kadar destek veriyoruz. Sonuna kadar da arkasındayız. Daha iyi hizmet vereceğini düşündüğüm için Birol Babanoğlu’nun yanındayım. Pandemi en büyük kahveci esnafını vurdu. Yönetimden bu süreçte en küçük açıklama dahi duymadık. Biz hiçbir desek almadık. 2 defa kira yardımı aldık başka bir şey almadık. Herkes kendi başına yalnız bırakıldı” şeklinde dile getirdi. AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu