Kütahya

Tamer Gürcan’dan Ramazan mesajı

Tamer Gürcan’dan Ramazan mesajı

Öz Sağlık Sen Kütahya İl Başkanı Tamer Gürcan, Ramazan ayı başlangıcı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Tamer Gürcan, ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini temenni etti.

Bu haber 2021-04-11 16:29:38 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.

 Öz Sağlık Sen Kütahya İl Başkanı Tamer Gürcan, Ramazan ayı başlangıcı dolayısıyla yaptığı kutlama açıklaması şu şekilde; “Ramazan-ı Şerif ayı sahuru, iftarı, teravihi, mukabelesi, itikâfı, Kadir Gecesi ve daha birçok feyiz ve bereketiyle Mü’minler için büyük bir nimet ve Allah-ü Teâlâ’nın yeryüzüne rahmetinin açık bir tecellisidir. Her ne kadar bu ibadetleri bu Ramazan-ı Şerif’de de evde yapmak zorunda olsak da ibadetin asli yönü samimiyettir ve samimiyet mekandan münezzehtir.Ramazan-ı Şerif ayı, Mü’minlerin günah ve hatalarından temizlenmesi için önemli bir fırsattır. “Ramazan-ı Şerif ayı, dünyanın baş döndürücü kuşatması altında daralan ruhlarımızı teskin etmek, bunalan gönüllerimize inşirah vermek, kulluk yönündeki istikametimizi tahkim etmek için eşsiz bir fırsattır. Ramazan-ı Şerif bir bağışlanma mevsimidir.Nitekim Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadis-i şeriflerinde; ‘Bir kimse, inanarak ve sevabını sadece Allah-ü Teâlâ’dan bekleyerek, Ramazan-ı Şerif orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.’ buyurmuştur.”

“KALPLERİMİZE HUZUR, HANELERİMİZE BEREKET”

Bütün ibadetlerin en temel amaçlarından ve hikmetlerinden biri de, insanları âhlâklı, duyarlı, sorumlu bireyler yapmak ve bu güzellikleri toplumsal hayatın merkezi haline getirmektir.”Oruç ibadetinde de asıl amaç; kalbin, aklın, duyuların oruçla bütünleşmesi ve kulun ibadet bilinci, dua ve güzel ahlâk ile Rabbiyle buluşmasıdır. Eğer hakkıyla idrak ve ihya eder, hikmet, nimet ve güzelliklerini iyi değerlendirirsek Ramazan-ı Şerif ayı, hayatı bir okula, bütün yeryüzünü bir mabede, dünyayı Cennetten bir huzura dönüştürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan-ı Şerif ayının; dünyanın ve ülkemizin başındaki bu musibetin bir an önce gitmesine, kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirerek yeryüzünün selamet ve sekinetine, bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm din kardeşlerimin Mübarek Ramazan-ı Şerif ayımızı kutluyorum”. AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu