KütahyaSürmanşet

Temizlik dersi!

Kütahya Belediyesi çevre temizliğinde toplanan çöplerin fotoğrafını paylaşarak vatandaşları temizlik konusunda duyarlı olmaya davet etti. “Bu kent hepimizin” başlıklı yazıyla halka seslenen Kütahya Belediyesi, temizlik konusunda ders niteliğinde açıklamalar yaptı.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve yönetimi geçen 2 senede sokak köpekleri ve çevre temizliği konusunda çokça eleştiri aldı. Kütahya Belediyesi’nde yaşanan başkan yardımcısı istifalarından sonra temizlik çalışmaları hız kazandı. Temizlik çalışmalarına dair fotoğraflar paylaşan Kütahya Belediyesi “Bu kent hepimizin” başlıklı yazı yayımladı. Yazıda, vatandaşlardan çevreye duyarlı olmaları istendi.

“STRES YERİNE ÇÖP ATILIYOR”
Çamlıca Tabiat Parkı üzerinden verilen örnekte vatandaşların stres ile birlikte çöplerini de attığı vurgulandı. Yazıda, “Kent yaşamının en önemli kurallarının başında gelen ortak yaşam kültürü, çevre temizliği, doğaya ve hayvanlara saygı gibi konuların bir tanesini eksik kaldığında zararını ya da etkinlerini tüm şehir yaşıyor. Bunun en güncel örneği ise, Kütahya’nın akciğerleri konumunda olan Çamlıca Tabiat Parkında piknikçilerin ardında bıraktıkları geliyor. Şehir yaşamından uzaklaşmak, doğa ile kucaklaşmak için hafta sonunu fırsat bilen Kütahyalı hemşerilerimiz Çamlıca Tabiat Parkı ve diğer mesire alanlarına gidiyor. Piknik alanlarında günün yorgunluğunu atan vatandaşlarımızdan bazıları maalesef yorgunlukları ile birlikte çöplerini de çevreye atıp gidebiliyorlar” ifadelerine yer verildi.

“DOĞAYA DEĞİL, POŞETLEYEREK ÇÖP KUTULARINA ATIN”

Yazı temiz bırakırsanız temiz bulursunuz temasıyla şöyle devam etti; “Kütahya Belediyesi, şehrimizin daha temiz olması, peyzaj çalışmalarının tamamlanarak daha yeşil bir kent haline gelmesi için özveri ile çalışmalarını sürdürüyor ve sürdürmeye devam edecek. Ancak siz değerli hem şehirlilerimizin de olmasını istemediğiniz görüntüleri, sizler gibi bizde görmek istemiyoruz. Bu sebeple piknik alanları başta olmak üzere park ve bahçelerde olumsuz görüntüleri ortadan kaldırmak için temizleme çalışmalarımız sürdürüyoruz. Çalışmalarımıza destek olmak, temiz bir doğa ve çevre için daha bilinçli hareket ederek, bizlerden sonraki nesillere yaşanabilir yeşil bir Kütahya bırakmak adına çöplerimizi doğaya değil, poşetleyerek çöp kutularına bırakın”.
AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu