Kütahya

Yatırımcılara açık çek

Yatırımcılara açık çek

Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, ilçenin önünü tıkayan 2.derece sit alanı engelin kalktığını açıkladı. İşsizlikten dolayı nüfusu bin 500’e düşen ilçeye acil yatırım yapılmasını isteyen Akağaç, “Yatırımcıları Dumlupınar’a davet ediyorum. Fabrika alanlarını karşılıksız, hibe olarak, ücretsiz veririm. Yolunu yapar, suyunu getiririm” dedi.

Bu haber 2021-04-19 11:00:37 eklenmiş ve 37 kez görüntülenmiştir.

Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, sosyal medya canlı yayınında vatandaşlardan gelen soruları cevapladı. Dumlupınar’ın geri kalma nedenini ve çözümlerini anlatan Başkan Akağaç şu açıklamaları yaptı; “Dumlupınar ismi ülkemizin her ilinde bu isim cadde, sokak, mahalle, okulu olaraktan görürüz. Dumlupınar bunca yıldır küçük bir ilçe olması Milli Parkların ve 2.derece sit alanı olmasından dolayı Anıtlar Kurulu’nun gözetimi altına olmasından kaynaklıdır. İlçede herhangi bir inşaat yapılırken, fabrika gibi bir şey açmak istediğimizde Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan ya da Milli Parklar’dan izin almamız gerekiyordu. Onların müsaadesine bağlıydı ve katiyetle tabii olmuyordu. Nüfusu 8 bini geçmiş Dumlupınar’ın nüfusu bin 500’lere düşmüş durumdadır. Son 2 yıl içinde Dumlupınar’ın yerleşim alanını sit alanından ve milli parklar alanından çıkarttık. Şu an istediğimizi yapabileceğiz.

“YOL, SU, ARAZİ ÜCRETSİZ”

Dumlupınar’da bakir durumda olan arsa ve arazilerimiz var. Yatırım yapmak isteyen iş adamlarımızı Dumlupınar’a davet ediyorum. Dumlupınar’da kurmak istedikleri fabrika, şirketler için fabrika alanlarını karşılıksız hibe olarak, ücretsiz veririm. Yolunu yapar, suyunu getiririm. Sanayi bölgesi olarak ayırdığımız 250 dönümlük bir arazi var.  Ankara-İzmir yoluna 300 metre, Eskişehir-İzmir yoluna 250 metre mesafede olan bir yer burası. Bursa ve Kütahya’daki iş adamlarımızı Dumlupınar’a davet ediyorum. 100 kişilik bir istihdam sağlasalar burası için çok büyük nimet olacak. Dumlupınar’ımıza hareket getirecek.

“ÇANAKKALEYE VERİLEN DEĞER DUMLUPINAR’A VERİLMEDİ”

Dumlupınar’da endüstri bakımından bir şey olmadığı için turizm açısından da geliştirmemiz lazım. Turizm açısından bir Çanakkale kadar olmamış. Devletimiz ve milletimiz Çanakkale’ye verdiği değeri Dumlupınar’a vermemektedir. Burayı Çanakkale gibi ziyaretçilerin eksik olmadığı bir yer haline getirmeliyiz”. AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu