Öğrencilere yemek uygulaması başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya’da okulların yeniden açılmasıyla birlikte anaokulları, uygulama sınıfları ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti verilmeye başlandı.

Kütahya Şeker İlkokulu ana sınıfında gerçekleştirilen ücretsiz yemek dağıtımına katılan İl Milli Eğitim Müdür Hasan Başyiğit, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen anaokullarında haftada 5 gün ücretsiz yemek uygulamasına 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemiyle beraber bugün ilk ders zilinin çalmasıyla bu uygulamanın başladığını söyledi.

Müdür Hasan Başyiğit,” Okul mutfağında yemek hazırlama imkanı olan anaokullarımız ile bünyesinde anasınıfı bulunan okul ve kurumlarımızın mutfak ihtiyaçları için ilgili okullarımıza gerekli destekler yapıldı. Kendi mutfağında yemek hazırlaması mümkün olmayan okullarımızın beslenme hizmetini Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liseleri ve öğretmenevleri ile yemek hazırlayan diğer kamu kurumlarından satın alınarak tedariklerini sağlıyoruz. Bugün başlayan bu yemek hizmetimizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu hizmetten emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilere yemek uygulaması başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Tavşanlı’da ki anasınıflarında öğlenci grubuna sabahçı menüsünün aynısı geliyor.Saçmalık…Milli eğitim Bakanlığı’nı aradım menü böyle değil öğlenci grubuna yemek var diyor.Ama bizim öğlenci grubuna gelen yumurta zeytin peynir..

    Cevapla
Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!