Kütahya’da işçi zor bulunuyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Kütahya’da iş bulmada mı, iş beğenmede mi sorun var?’ tartışmasına Kütahya İşkur Müdürü Kamil Uçan, farklı bir boyut getirdi. Kamil Uçan, OSB’lere işçi bulmada zorluk yaşandığını söyledi. İşe ihtiyacı olanların kendisine ulaşmasını isteyen Kamil Uçan, işsizlere iş bulmada şahsen ilgileneceğine söz verdi.

En Başarılılar Ödül Töreni’nde İşkur Müdürü Kamil Uçan, En Başarılı Kurum Ödülü’nü aldı. Ödül töreninde Kamil Uçan’ın verdiği söz dikkat çekti. Kamil Uçan’ın ödül konuşması şu şekilde: “Bizlerde ilimizde dünyanın sorunu olan istihdam konusunda, istihdamın artırılması, iş gücü piyasasını güçlendirme adına ekibimiz ile beraber çalışmalar yürütüyoruz. Malumunuz olduğu üzere Covid 19 sürecinde işçilerimize ve işverenlerimize 250 milyon TL sıkıntılarını giderme ve işlerini düzenli yürümesi ve ilimiz adına çalışmalar yaparak ödenekleri kazandırdık. Dünyanın sorunu işsizlik. Kütahya bu noktada çok avantajlı. Ben buradaki tüm katılımcılardan şunu istirham ediyorum: Ben evime ekmek götürmekte zorlanıyorum diyen sağınızda solunuzda kişiler varsa lütfen bize yönlendirin. İlimizdeki OSB’lerde çok ciddi olarak iş gücüne ihtiyaç var. İş gücü temininde zorluk çekiyoruz. Bu noktada bizlere aracılık edin. Kurumumuza gönderin. Arkadaşlarla şahsen ben ilgileneceğime burada söz veriyorum”.
AHMET DİNÇ

Kütahya’da işçi zor bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!