KUTSO MTAL’ de mesleki kariyer günü yapıldı

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (KUTSO MTAL) T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı Mesleki Eğitim Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında Odamız projesiyle Mesleki Eğitimi Kariyer Günü düzenlendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı Nafi Güral, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel, KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aktaş, Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, daire müdürleri, çeşitli kurumların, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri  katıldı. KUTSO üyesi17 işletme etkinliğe stant açarak katıldı. İşletmelerin insan kaynakları birimleri temsilcileri, okul bahçesinde kurulan stantlarda meslek lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. İşletmelerini ve bölümlerini, öğrencilere anlatarak, iş deneyimlerini paylaştı. İşletmelerin nitelikli personel ihtiyacının giderilmesi açısından, meslek lisesinden mezun olacak öğrencilerin büyük önem taşıdığı öğrencilere iletilerek, motivasyon ve özgüven aşılandı. İşletmelerin insan kaynakları stantları öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. İşletme temsilcileri, etkinlik sonrasında memnuniyetlerini dile getirerek, etkinlik kapsamının genişletilerek, geleneksel olarak tekrarlanmasının faydalı olacağı görüşlerini dile getirdi. Öğrenciler ise okullarına gelen farklı sektörlerden işletme yetkilileri ile görüşmekten memnun olduklarını, kendilerinin özgüvenini ve geleceğe dair umutlarını artırdığını paylaştı. Etkinlik, katılım sağlayan işletme temsilcilerinin, okulun fiziki altyapı imkânlarını tanıması ve öğretmenler ile bir araya gelmesi sonunda, KUTSO MTAL Müdürü Hasan Düzgün’ün teşekkür konuşması ile sona erdi.

KUTSO MTAL’ de mesleki kariyer günü yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!