Manşet

36 yaşında

Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi’nin kuruluşunun 36 yılı Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı etkinliği ile kutlandı. Dernek Başkanı İsmail Barış, Başkan Alim Işık'tan 3 istekte bulundu.

Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi’nin kuruluşunun 36 yılını kutladı. Düzenlenen programa Kütahya Belediye Başkanı Profesör Dr. Alim Işık, dernek üyeleri ve ailelerle derneğin gönüllü üyeleri katılım sağladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren şube başkanı İsmail Barış, “Kuruluşunun genel amacı görme engellileri topluma kazandırmak onların sosyal kültürel eğitim ve istihdam alanlarında gelişimlerini sağlamak. İşte bizde bu doğrultuda kurulduğumuz 1985 yılından bu zamana kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’mızda görme engelli üyelerimize yönelik hizmet vermekteyiz” dedi. İsmail Barış, Başkan Alim Işık’tan 3 istekte bulundu. İsmail Barış, kılavuz yolların sadece sol tarafta olduğunu, sağ taraflara da kılavuz yol yapılmasını istedi. Denizli Belediyesi gibi yılda bir defa tüm görme engellilere beyaz baston dağıtılmasını talep etti. Halk otobüslerinden inmekte zorlandıklarını söyleyen İsmail Barış, durak isimlerinin sesli okunmasını rica etti. İstekleri not eden Alim Işık, çözümlerin kolay olduğunu, hemen ilgilenileceğini bildirdi.

“ENGELLİ BİREYLER İÇİN TÜM ÇALIŞMALARI YERİNE GETİRECEĞİZ”

Son yıllarda engellilere birçok hakların verildiğini anımsatan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Engelli bireylerimizin şehir yaşamında daha kaliteli bir yaşam sürmeleri için, belediye olarak tüm çalışmaları yerine getiriyoruz. Akıllı Kent Kütahya Projemiz içerisinde görme engelli hemşerilerimizde unutulmadı. Görme engelliler için cep telefonu uygulamasında belli durakların isimleri, yeni nesil akıllı duraklarda ise yaklaşmakta olan otobüsün hattı sesli olarak bildirilecektir. Bu uygulama ile görme engelli vatandaşlarımız şehir içi ulaşımda bugüne kadar yaşadıkları sıkıntıları yaşamayacaklar. Derneğimizin bu noktada bizlere ve engelli kardeşlerimize katkısı çok önemli. Dernek başkanımıza ve yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Düzenlenen programda derneğin Kütahya şubesinin kurulmasında emeği geçen Ahmet Ali Sivri, İlyas Sivri, Nuri Erdemir ve Nedim Köroğlu’na hazırlanan plaketler Alim Işık tarafından takdim edildi. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu