Manşet

Boş duracağına öğrenciler kalsın!

Kütahya’nın en merkezi alanlarından biri olan Eski Azot Sitesi’nde bulunan binaların bulunduğu durum yürek burkuyor. Pencereleri kırık, içi tahrip edilmiş halde bulunan binaların bazıları derneklere verilmiş olsa da bir kısmı hala kötü durumda bulunuyor. Yaptığı maketlerle tanınan İbrahim Güneş, binaların kalacak yer bulmakta zorlanan öğrenciler için kullanılmasını önerdi.

Kütahya Adliyesi maketiyle akıllarda kalan İbrahim Güneş’in Azot Sitesi hakkında ki önerileriyle toplumun sesi oldu. İbrahim Güneş çoğu Kütahyalı gibi Azot Sitesi’nin içinde bulunduğu durumdan rahatsız oldu ve atıl durumda bulunan eski lojmanların barınma güçlüğü çeken öğrencilere verilmesini önerdi. Sosyal medyadan yaptığı öneri onlarca kişi tarafından takdir ve destek gördü. Atıl binaların tinercilerin mekanı haline gelebileceğini söyleyen Güneş, “Azot sitemizin içinde bir bölümü öğrenci köyü olarak kiralanan yerin hiçte hoş olmayan görüntüler ile dolu. Diğer bölümlerinden birkaç bina daha önce Emniyet müdürlüğü olarak kullanılıyordu. Emniyet müdürlüğü yeni binasına geçtiği için şu an boş durumda ve birkaç bina daha boş duruyor ve yıllardır atıl durumda. Yakında tinercilerin ve madde kullananların mekanı haline gelecek” dedi.

“SAADET PARTİSİ ÇADIR KURACAĞINA DİLEKÇE VERSİN”

Sevgi Yolu’na çadır kuran Saadet Partisi’ne çağrıda bulunan Güneş, “Dün siyasi bir parti kalkmış sevgi yolunda öğrencilerin barınması için çadır kurmuş. ŞOV yapma zamanı değil. Siz milletle dalgamı geçiyorsunuz. Madem bu konunun üstüne gidiyorsunuz öğrencilerimizi düşünüyorsanız o zaman gelin bir dilekçe verin veya gerekli yerlere müracaatlarınızı yapın bu Azot sitesindeki boş binaları öğrenci evlatlarımıza barınma yeri için uğraş verin. Altı üstü bir sayfalık A4 kağıdına dilekçe yazacaksınız. Gösteri yapmanın bir anlamı yok boş işlerle uğraşmayın. Sanki o çadırı sevgi yoluna kurunca öğrenciler hemen gelip orada kalacakmış gibi dalga geçmeyin” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE ÖĞRENCİ KÖYÜ KURSUN”

Belediye’nin lojmanları işletmesini bildiren Güneş, “Buradan Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık Bey ede seslenmek istiyorum. Bu binaları Belediyenin sosyal tesisleri içine katıp öğrenciler için pansiyon yapabilirler. Düşük bir ücretle öğrencilerimizi barındırabilirler. Bir zamanlar sinema salonu vardı ortasında öğrenciler için bir kütüphane olarak değerlendirilebilir. Ayrıca sadece sırf öğrenciler için değil öğrencilerin olmadığı dönemlerde dışarıdan gelen misafirler içinde günlük kiraya verilebilir. Buda Belediyeye ek gelir olur” diye konuştu.

 AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu