Manşet

MÜSİAD yollara el attı!

MÜSİAD’ın 104. GİK toplantısına MÜSİAD Kütahya Başkanı İsmail Tosun, Kütahya’nın yol sorunlarını dile getirdi. Yol sorunlarının anlatıldığı dosya Adil Karaismailoğlu’na iletilmesi için Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’a verildi.

MÜSİAD Kütahya Başkanı İsmail Tosun Müsiad’ın Bursa’da ki 104. GİK toplantısına yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katıldı. Toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’da katıldı. Toplantıda Başkan İsmail Tosun söz alarak Kütahya’nın ve bazı ilçelerin sorunlarını dile getirerek Bakan Yardımcısı Ömer Faih Sayan’dan çözüm konusunda destek istedi. Ayrıca sorunları dile getiren dosyayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletilmesi için Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’a verdi.

“21. YÜZYIL TÜRKİYE’SİNE HİÇ YAKIŞMIYOR”

Toplantıda söz alan Başkan İsmail Tosun, “Kütahya merkezde araç trafiğinin hızlı bir şekilde artması sebebiyle büyük bir yoğunluğun oluştuğu özellikle mesai değişik saatlerinde şehir içi trafiğin çekilemez duruma gelmesi sebebiyle acilen 30 Ağustos OSB girişiğin olduğu yola, İstanbul-Antalya otoyolunun geçtiği Kütahya tren garının önüne ve Afyon yolu üzerinde ki 1.OSB Zafertepe kavşağının bulunduğu yere alt geçitlerinin yapılması gerektiğini söyledi. Bu konuda sayın bakanımızın ivedilikle sorunun giderilmesi konusunda desteklerini bekliyoruz. Yıllardır yılan hikayesine dönem ve bir türlü tamamlanamayan Balıkesir Kütahya otoyolunun, 1915 Çanakkale köprüsünün  18 Mart 2022 tarihinde hizmete açılmasıyla daha da önem kazanacağını belirterek Balıkesir Kütahya yolunun da 2022 yılında tamamlanmasını istiyoruz” dedi. Başkan İsmail Tosun, Bor madeninin merkezi olan Emet’in Tavşanlı ilçesi ile bağlantısını sağlayan otoyolun bazı bölümlerinin heyelanla kaydığını, bunun kalıcı bir şekilde düzeltilmesini ve Simav Sındırgı Balıkesir yolunun 21. Yüzyıl Türkiye’sine hiç yakışmadığını bu yolun da ivedilikle düzeltilip istenilen düzeye getirilmesini istedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan bu sorunların çözülmesi için gerekeni yapacaklarını ve bu taleplerimizin Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu’da ileteceğini söyledi. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu