Manşet

Köşe Yazısı – Neler Oluyor?

Rüyalarımız değil bizi bu kadar korkutan ya da sınav sonuçları, yetişmeyen ödev, annemizin babamızın duymasını istemediğimiz küçük kaçamaklar değil. Küçük bir çocukken tanımaya çalıştığımız hayatın korkuları farklı idi. Öğrendiklerimiz korkularımızı azaltıyor, üzerine gitmemiz için hatta bize güç veriyordu. Korkularınız kişisel olunca çözümü daha kolay ve sadece sizi ilgilendiriyor. Ama geldiğimiz nokta çok farklı. İnsanlık olarak hayatın farklı alanlarına dair aynı şeylerden hep beraber korkar olduk. Birisi çocuğumuzun başını okşasa tedirgin oluyor, kimselere emanet edemiyoruz. Trafikte, alışverişte, okulda, iş yerinde, oturduğumuz mahallede her an karşımıza bir öcü çıkacak ve sanki bööö deyip kaçacak ya da canımızı yakacak gibi geliyor bir çoğumuza. Tüm bu kaygılarımızın yanı sıra maddi konularda ki endişelerimiz de işin cabası. Doların fırlayıp gitmesi, artan işsizlik, fiyatlardaki artışlar, gelecek günlerin getirisinin ne olacağına dair belirsizlik bizleri daha bir ürkekleştiriyor. Bugünlerde bir yanımız yeter diyor, diğer yanımız dayan ;bir yanımız endişe ediyor, diğer yanımız tevekkül; bir yanımız ağlıyor diğer yanımız sabrediyor; bir yanımız korkuyor, diğer yanımız direniyor ; bir yanımız hezeyan içinde, diğer yanımız tefekkür, bir yanımız kara kış, öbür yanımız tomurcuklarını açmış bekleyen bahar…
Öyle de olmak zorunda. Bu ülke ne ekonomik krizler yaşadı. Bu ülke terör belasının en alasını yaşadı. yangınlar, depremler, facialar gördü. Ama hepsini atlattı. Bizler kendimize inararak, biteceğini bilerek, üstümüze düşenin en iyisini yaparak, çok çalışarak, yapılan hataların farkına vararak yinelenmemesi için attığımız yanlış adımları değiştirerek yürümeye devam edelim yolumuzda..
Diyerek 20.12.2021 tarihinde son düzenlemeleri yapmak üzere satırlarımı sonlandırmıştım. Ertesi sabah yani bugün gözlerimizi açtığımızda dolar 18.25TL’den 11.90 TL’ye düşmüştü bile:))
Çok isterdim umudumuzu kaybetmeyince her şey hemen nasıl da yoluna girmeye başlıyor demeyi ama yazı yayınlanana kadar kurda ki değişiklikler ne olacak diye düşünmeden edemiyorum. Yaşanılan bu süreç karşısında akıl ve beden sağlığımızı korumak dileğiyle..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu