KütahyaManşet

Ruhsen Kumdalı yalnız mı kaldı?

CHP Kütahya İl Başkanlığı yarışında Zeliha Aksaz Şahbaz’ın karşısında yer alan Av. Şeref Han, Ruhsen Kumdalı’nın CHP İl Teşkilatı tarafından yalnız bırakılması konusunda açıklamada bulundu. Şeref Han, Ruhsen Kumdalı’nın yalnız olmadığını, taş duvar gibi arkasında durduğunu söyledi. Açıklamalarının devamında Şeref Han, Zeliha Aksaz Şahbaz hakkında açılan ankete tepki gösterdi ve Ali Fazıl Kasap’ı övdü.

AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

CHP Kütahya Belediye Meclisi Üyesi Ruhsen Kumdalı,  bir sosyal medya yayınında kendisine sorulan  “Zeliha Hanım ile aranızda somut olarak bir sorun var mı?” şeklinde sorulan soruya “Ben merkez ilçe başkanlığına tabii olarak onun sorumluluğu altındayım. Böyle bir yakınlığı, ilgi alakayı görüyorum desem yalan söylemiş olurum. Bana yalan söylettirmeyin, halktan neyi saklayayım. Halk her şeyi biliyor” demişti. Halk arasında Ruhsen Kumdalı, il başkanlığı seçiminde Şeref Han’ı desteklediği için yalnız bırakılıyor şeklinde dedikodular yayılmaya başladı. CHP Kütahya İl Başkan Adayı Av. Şeref Han’a “Ruhsen Kumdalı, sizi desteklediği için mi yalnız bırakılıyor?” sorusunu sorduk. Av. Şeref Han, geçmiş seçimlerde Ruhsen Kumdalı’nın kendisini desteklemediğini ama CHP’li olduğu için Ruhsen Kumdalı’nın arkasında taş duvar gibi durduğunu açıkladı. Şeref Han’ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde;

“RUHSEN KUMDALI’NI NİYE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ YAPTIK?”

Ruhsen Kumdalı’nın yalnız bırakıldığı yönünde yaygın bir kanaat var ama ben olabildiği kadar bütün Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis üyelerine olduğu gibi Ruhsen Hanımın da arkasında taş duvar gibi dimdik durmaya devam ediyorum ve gayret ediyorum. Bununda bir tek sebebi var. Bizim karşılıklı çıkar ilişkimiz ya da birbirimizi desteklememiz gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Son il başkanlığı seçiminde ben Ruhsen Hanım tarafından desteklenmiş değilim ama burada söz konusu olan Ruhsen Kumdalı ismi değil, söz konusu olan Cumhuriyet Halk Partili belediye meclis üyesinin tespit ettiği yaptığı araştırmalar neticesinde illegal olmasa bile etik dışı hareketleri tespit etmiş ve söylemiş ise bizim bütün Cumhuriyet Halk Partililer olarak görevimiz onun arkasında dimdik durup taş duvar olmaktır. Bu güvene sahip değilsek Ruhsen Kumdalı’nı niye belediye meclis üyesi yaptık? Biz çıkar ilişkileri nedeniyle değil ideolojik ve ahlaki düşünceler etrafında bir araya gelmiş insanlarız. Bizi bir arada tutan ilkesel ve ahlaki duruştur. Bu anlamda belediye meclis üyesini Cumhuriyet Halk Partisi’nin yalnız bırakılması söz konusu değildir. Ya da olmamalıdır.

“ANKET AÇARAK ALGI YARATILDI”

Sosyal medyada bir grup tarafından il başkanlarının başarılı bulunup bulunmadığı ile alakalı bir anket vardı. Bizim il başkanımız ile ilgili anket iç açıcı değildi. Hiç kimsenin Cumhuriyet Halk Partili il başkanını başarılı yada başarısız olmasını içerisinde yapacağı basit bir anketle tespit etmesini ve böyle bir algı yaratmasını hakkı ve haddi olmadığını sosyal medyadan açıkladım. Nasıl o olayı Zeliha ve Şeref karşılıklı çıkar ilişkisindedir, karşılıklı dayanışma içindedir şeklindeki yorumlama doğru değilse, bu anketi yapmakta yanlıştır. Son il seçimlerinde iki rakiptik. Yarışı o başarı ile göğüsleyip il başkanımız oldu. Cumhuriyet Halk Partisini Kütahya’da temsil eden o olduğu için doğal olarak onun arkasında duruyoruz. Ruhsen Hanım’da bizim belediye meclis üyemizdir. Doğruyu söyleyen bütün partililerimizin arkasındayız. Doğal olarak Ruhsen Hanım’ın da arkasındayız.

ŞEREF HAN’DAN ALİ FAZIL KASAP’A ÖVGÜ

Son dönemde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilimiz Sayın Ali Fazıl Kasap, Türkiye’nin gündemine gelecek şekilde ön seçim çağrıları yapmaktadır. Türkiye’ye ilişkin gerçekleri avazının çıktığı kadar yüksek sesle seslendirmeye çalışmaktadır. Bu aslında Kütahya’daki 5 milletvekili içinde doğruları yüksek sesle söyleyebilen adam olması özelliğinin Cumhuriyet Halk Partili olmasından kaynaklandığını da ortaya koymaktadır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nde milletvekilleri birisinin parmak sallamasıyla ya da akraba ilişkileri vs. şeklindeki temaslar neticesinde seçilmez. Cumhuriyet Halk Partisinde milletvekilleri halka hizmet edecekler içinden seçilir. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin halkın içinde oldukları ve halkın çıkarlarını savundukları Kütahya halkı tarafından umarım idrak edilmiştir.

“CHP’YE ÜYE OLMA SORUNLARI AŞILDI”

Partiye üye olma konusunda dile getirdiğimiz sorunlar ortadan kalkmıştır. Özellikle internet üzerinden partiye üye olunuyor. Üye kayıtlarındaki problem çözülmüştür. Üye olmak isteyen vatandaşlarımız internet üzerinden gerekli işlemleri yaparak üye olabileceklerdir. Üye olmada problemle karşılaşan arkadaşlarımız bize müracaat etmeleri halinde problemi aşmalarına kesinlikle yardımcı oluruz.”

Dumlupınar Gazetesi’nin yayımladığı haber, fotoğraf ve görüntü ile internet ve wap için oluşturduğu her türlü bilgi, izin alınmadan hiçbir şekilde kullanılamaz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu