KütahyaManşetSağlık

“Tuğlaları tek tek mi koyuyorlar?”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya ve ilçelerinin sağlık alanındaki eksikliklerini tek tek sıralayarak halkın mağdur edilmemesini istedi. Kütahya Şehir Hastanesi’ni ziyareti hakkında Fazıl Kasap, “Hastane kaplumbağa hızıyla ilerliyor. 18 senede hastanenin yapılamaması çok garip, tuğlaları tek tek mi koyuyorlar? İnşaatı bir türlü bitmedi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. Kütahya’daki sağlık konusundaki eksiklikleri açıklayan Fazıl Kasap, “Kütahya Şehir Hastanesi’nin bugün inşaat alanını ziyaret ettik. Hiçbir çalışma yok görünüyor. Ağırdan alıyorlar.  2019 yılında Kütahya’da 600 yatak kapasiteli şehir hastanesinin 2020 yılında hizmete sunulacağı söylendi. Üzerinden 2 yıl geçti. Daha önce 2003’lerden beri Kütahya’ya hızlı tren ve hastane sözü verilmekte. Hastaneyi siyasi malzeme yapmak istemiyoruz. Sağlık sorunu çok ciddi sorunlarından birisi. 20 bin nüfuslu Gediz’de KGB, kardiyoloji, nöroloji, genel cerrahi uzmanı yok. Emet’te de 3-4 tane branş eksikliği var. Kütahya’da ise anestezi uzmanı yok. Tavşanlı’da hastane altyapısı ile ilgili sorunlar var. Simav’da bir sürü eksiklik var. Bunlara el atan yok. Bakanlığa defalarca iletmemize rağmen henüz cevap gelmedi” diye konuştu.

“KÜTAHYA, BİTMEYEN ŞEHİR HASTANESİ İLE ANILMASIN”

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde şikayetleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir bir anlatacağını söyleyen Kasap, “Kütahya Şehir Hastanesi yılan hikayesine döndü. Söz verilen 2020’de bitmesi gereken hastane kaplumbağa hızıyla ilerliyor. 18 senede hastanenin yapılamaması çok garip, tuğlaları tek tek mi koyuyorlar? İnşaatı bir türlü bitmedi. Kütahya’nın bir an önce bu mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. Araçlarla şehir merkezinden günü birlik hekimler gönderiliyor. Devletin imkanlarıda bu şekilde yanlış sarf ediliyor. Bu yanlışların giderilmesi Kütahya’nın sağlık alt yapısını düzeltilmesi gerekiyor. Kütahya’dan civar illere yüzlerce hasta taşınıyor. Ambulanslar Eskişehir’i, Afyon’u, Uşak’ı yol edindiler. Bütçe görüşmelerinde bu konuda Sağlık Bakanı’nı tekrar uyaracağız. Kütahya, bitmeyen şehir hastanesi ile anılmasın” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ-ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu