Manşet

Yollar ayrıldı

Kütahya Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Salih Özden, yanlış anlamalara ve yorumlara fırsat vermemek için açıklamada bulundu. Salih Özden, Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında bugünkü şartlarda siyaset yapma ve hizmet etme imkânı kalmadığı için istifa ettiğini duyurdu.

Kütahya Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Salih Özden, kamuoyu duyurusu yaparak bazı kesimlere teşekkür ederken bazı kesimlerden de özür diledi. Gündeme bomba gibi oturan açıklamasında Salih Özden neden istifa ettiğini anlattı. Salih Özden’in yanlış anlaşılmamak adına yaptığı açıklama şu şekilde; “14.09.2021 tarihinde Kütahya Belediye Başkan Yardımcılığı görevimin sona ermiş olduğunu sosyal medya hesaplarımda paylaşmıştım. 20.09.2021 tarihi itibarıyla, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde seçildiğim MHP Belediye Meclisi üyeliğinden de gördüğüm lüzum üzerine istifa etmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle, şahsıma teveccüh göstererek Belediye Meclis Üyesi aday listesinde 1.sırada yer veren ve seçim döneminde gece gündüz demeden çalışan Milliyetçi Hareket Partisinin il, ilçe teşkilatlarına, yetkili kurullarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Oy vererek, maddi manevi destek olarak meclis üyesi seçilmemizi sağlayan kadirşinas Kütahyalı hemşehrilerime ayrıca teşekkür ederim. Görevimi tamamlayamadan ayrılmak zorunda kaldığım için özür dilerim.

“SİYASET YAPMA VE HİZMET ETME İMKÂNIM KALMADI”

Birlikte yola çıktığımız ve elde edilen başarıda her birinin çok önemli katkıları olduğuna inandığım, başta Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK olmak üzere birbirinden değerli Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyesi adaylarımıza; Belediye Meclisi çatısı altında birlikte görev yaptığımız MHP’li, AK Partili ve CHP’li meclis üyesi değerli arkadaşlarıma; Kütahya Belediyesinin bütün kademelerinde özverili bir şekilde çalışan kıymetli personeline ayrı ayrı teşekkür ederim. Yanlış anlamalara ve yorumlara fırsat vermemek için şu açıklamayı da yapmak istiyorum: Savunduğum fikirlerde, sahip olduğum değerlerde, hayata, olaylara ve insanlara bakış açımda herhangi bir değişiklik yoktur; olamaz da!.. Dün ne isem bugün de o’yum. 47 yıldır gönül verdiğim, emek verdiğim ve her ortamda onurla temsil ettiğim Milliyetçi Hareket Partisinin şanlı mâzisine, müktesebâtına ve hükmî şahsiyetine sadığım… Ancak, Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında bugünkü şartlarda siyaset yapma ve hizmet etme imkânım kalmadığı için Milliyetçi Hareket Partisi parti üyeliğinden de 21.09.2021 tarihi itibarıyla istifa etmiş bulunmaktayım”. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu