Manşet

Muhaliflere zeytin dalı uzattı

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk partisiyle ilgili özeleştirilerde bulundu. Erol Ertürk, parti içi kırgınlıkların bitmesi için muhalefetten de adımlar atmasını istedi. Seçimlerde yer kavgası yapılmasının cahilce olduğunu söyleyen Erol Ertürk, küslükleri ve saygı sorunlarını seçimden önce çözmek istiyor.

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, Hanedan Konağı’nda göreve gelişinin 3 yılını kutlamak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. 3 yılını anlatan Başkan Erol Ertürk, parti içi muhalefetin çıkardığı sorunları açıkladı. Partisinde olanları şeffaflık çerçevesinde dile getiren Erol Ertürk, “Parti içinde de muhalefetlerin olması normaldir. Muhalefet yönetimdekiler bir şey yapamıyorsa çıkar aday olur. Kongre sürecinden sonrada kaybeden kazananı alkışlar. Partisini seviyorsa, o partiden biri il başkanı oldu diye istifa etmez, dışarda karalamaz, sosyal medya fedailiği yapmaz. Ben bugüne kadar 2 tane il yönetimi oluşturdum. 2 tane il yönetiminden sonra 4 adayla kongreye gittik ve güven tazeleyerek çıktım. Diğer aday arkadaşlarımızdan bazıları yanımızda olduklarını bildirerek destek verdiler. Bazı arkadaşlarımız o günden sonra parti kapısını açmadıkları, etrafındaki 3-5 kişinin de sadece biz kazandık diye partiye küstü ya da istifa etti. Sosyal medyadan ‘İl Başkanı’nı beğeniyor musun, beğenmiyor musun?’ diye anketler düzenlediler. Partinin kapısı bırakın muhalefeti Kütahya’da ki herkese açık. Partimize gelip çay, kahve vermediler, hoş karşılamadılar diyen olamaz. Ben eski bir siyasetçiyim, bu parti parası olan bir yerlerden nemalanan bir parti değil. Cebimizden harcayarak, eşimizden-işimizden ayırdığımız zamandan, çocuklarımızdan fedakârlık ederek bu işleri ortaya koyuyoruz. Siyaset yapmak çok zor. Dışardan bizi maaşlı elemanmışız gibi görenler oluyor. Biz öyle değiliz, biz bu işe gönül verdik” dedi.

“5-0 KAZANMAYA ODAKLANDIK”

Seçimlerde dip dalgasını yakalayacaklarını bildiren Ertürk, “Parti içinde olanlar hakkında bir sürü şey yazıldı, çizildi. Şu anda Kütahya’nın 13 ilçesiyle beraber İl Teşkilatı huzur içinde çalışmaktadır. Herkes birbirini sevmek zorunda değil. İçerideki muhalefetler, birbirini sevmeyenler birbirlerine saygı duymak zorunda. O makamlar gelip geçici. Biz bu koltuğa yapışmadık. Parti kurulduğundan bu yana partinin büyümesi için emek veriyoruz. Emeğe saygı. Kütahya’da geçen seçimde 5 adayımız, 20 civarında aday adayımız vardı. Bu aday adaylarımızın 100’ün üzerine çıkmasını bekliyorum. Bu partinin büyümesi herkesin yararınadır. Bu gemi çok büyüktür. 5 tane milletvekili 13 tane ilçe belediye başkanı, 15 tane belde belediye başkanı, bunları meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri olacak. Burada herkese yer var. Yer kavgası yapanları cahilliklerine veriyorum. Allah nasip etmedikten sonra kimse milletvekili sırası fark etmeksizin seçilemez. Benim hedeflerim arasında felanca milletvekili olsun diye çaba göstermek yok. İYİ Parti, 2002’de AK Parti’nin yakaladığı dip dalgasını önümüzdeki seçimlerde yakalayacak ve 5 milletvekili çıkaracak. İsimlere değil 5-0 kazanmaya odaklandık” diye konuştu.

ERTÜRK, BİRLİK VE BERABERLİĞİ TESİS ETMEYE ODAKLANACAK

3 yılda yapmak isteyip te yapamadığınız bir şey var mı? sorusuna Erol Ertürk, “Partide, muhalif arkadaşların siyasi kırgınlıklarını yok edip, ne olursa olsun birlikte hareket edebilecekleri bir ortam sağlanamadı. Suç yönetimimizde değil ama bunu çözmek bizim görevimiz. İlk atandığım günden itibaren partinin iç muhalefetinin hepsine ziyaret ettim. Bugün yine ziyaret ederim ama onlardan bir adım bekliyorum. Örnek veriyorum: İl genel meclisine sıra beğenmeyip dilekçesini alıp gidenler küs. İl Genel meclisine veya belediye meclisine isim yazanlar yine küs. Bu bizim başarısızlığımızdan ziyade onların koltuk sevdasından dolayı beklentilerinden kaynaklandığını düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu