MEB dağıttığı ücretsiz kitaplarla öğrencilerin yüzünü güldürdü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla ücretsiz yardımcı kaynak kitaplar dağıtmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Kütahya ilinde 8. sınıfta okuyan 6.400 öğrenciye ve ortaöğretim öğrencilerine 164.909 kitap gönderildi ve dağıtımına başlandı. Kitaplar, Bakanlığa bağlı ortaokullarda eğitim gören 8. sınıf düzeyindeki öğrencilere 3 çeşit, ortaöğretim kurumlarında eğitim gören 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilere ise toplam 36 çeşit kitap olarak belirlendi. Bu kitaplar arasında TYT Hazırlık, AYT Hazırlık, YDT Hazırlık, Deneme Sınavları, Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri ve YKS Yeterlilik Testleri gibi çeşitli konular yer alıyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şehitler Ortaokulu’nda yardımcı kaynak kitaplarının dağıtımı çalışmalarını yerinde inceledi. Öğrencilere kitaplarını dağıtan Başyiğit, devletin bu imkanını sağlamasının önemine dikkat çekerek, öğrencilerin bu fırsatı değerlendirmelerini ve kitaplardaki soruları anlayarak çözmelerini tavsiye etti.

(HABER MERKEZİ)

MEB dağıttığı ücretsiz kitaplarla öğrencilerin yüzünü güldürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!