Mhp Lideri Bahçeli; “Kütahya’nın milli kararlılığını görsünler”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısı için Kütahya’ya gelerek burada vatandaşlarla buluştu. Gündeminde 2023 seçimleri olan Bahçeli Anayasa Mahkemesi’ne de tepki gösterdi. Kütahyalılardan oy sözü alan Bahçeli Türkiye, Türk ve İslam dünyasının çekim ve cazibe merkezi olacaktır.” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kütahya’da yaptığı konuşmada, “Kütahya’da böylesi bir heyecan dalgasına şahit olmaktan gurur duyuyorum. Görüşmemizi, kavuşmamızı nasip eden Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Kütahya’da yaşayan her vatandaşımı hasretle bağrıma basıyorum. 19 gün sonra yapılacak 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ülkemizin dirliğine, milletimizin birliğine, insanımızın huzur ve refahına hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini niyaz ediyorum. Bunun yanında seçimlerin sağduyulu, sakin ve demokratik olgunlukla gerçekleşmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bir arada yaşamanın iklimini hep birlikte oluşturmak zorundayız”

Devlet Bahçeli konuşmasında Anayasa Mahkemesi’nin 61. kuruluş yıl dönümünde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın, ‘Öncelikle toplumsal düzeyde bizim gibi olmayanlarla, bizden farklı düşünen ve yaşayanlarla sağlıklı bir ilişki kurmak durumundayız’ sözlerine tepki gösterdi. Mahkeme Başkanı’nın yaptığı konuşmanın nesnel ve bilimsel gerçeklerle birlikte millet varlığına ağır bir saldırı olarak nitelendiren Bahçeli, “Bu şahsın ağzından bir ok gibi fırlayan çok tehlikeli sözlerin tamir ve tevil imkanı da bize göre çok zordur. ‘Toplumsal düzeyde bizim gibi olmayanlarla, bizden farklı düşünen ve yaşayanlarla sağlıklı bir ilişki kurmak durumundayız’ diyen Anayasa Mahkemesi neyi kast etmektir? ‘Öteki olarak gördüklerimizin ontolojik varlığını kabul etmedikçe bu sağlıklı ilişkiyi kurma imkânı da yoktur’ diyen Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın varmak istediği yer neresidir? ‘Kendimize hak gördüğümüzü ötekine de hak görerek, adaleti ve özgürlüğü sadece kendimiz için değil başkaları için de isteyerek, farklılıklarımızla bir arada yaşamanın iklimini hep birlikte oluşturmak zorundayız’ diyen Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın dilinin altında eveleyip gevelediği asıl düşüncesi, asıl maksadı nelerden ibarettir?” diye sordu.

“Hdp’nin kapatılması demokrasi onuru, hukuk namusudur”

Anayasa Mahkemesi’nin yeniden yeniden reforma tutulmasını tüm vatandaşlarla birlikte yapacaklarını belirten Bahçeli, “Teröre yardım ve yataklık suçu somut delillerle belgelendirilen HDP’nin devam edegelen kapatma davasını sekteye uğratan Anayasa Mahkemesi Başkanı ve malum üyeleri şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Terörle mücadelede muazzam fedakarlıklar sergileyen kahramanlarımızın hakkı yenmekte, hukuku çiğnenmektedir. Bölücülüğün odağı HDP’nin kapatılması demokrasi onuru, hukuk namusudur. Bu ihanet yuvasının kapatılmasını aylardır sürüncemede bırakanları Türk milleti vakti saati geldiğinde mutlaka kapatacaktır.” diye konuştu.

“Güç bela bir cumhurbaşkanı çıkardılar”

Konuşmasında Millet İttifakı ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren MHP lideri Bahçeli şöyle konuştu:  Kılıçdaroğlu milletten umudunu kesmiştir. Sandıktan beklentisi kalmamıştır. Çıkar gruplarıyla emel birliği içindedir. Teröristlerle hedef birliği halindedir. Ali Dibocular CHP’nin milletvekili adayıdır. Zillet ittifakı, bir masa etrafında 12 ay 21 günde yaptıkları 13 toplantının sonunda güç bela bir Cumhurbaşkanı adayı çıkardılar. Ancak 6 Şubat 2023 Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin üzerinden 2 ay 23 gün geçmesine rağmen devlet ve milletiyle güç birliği yaparak felaketin derin izleri silindi, yaralar sarıldı, güvenli konutların temelleri atılıp yeni bir hayatın; yeni yüzyılda, yeni Türkiye çatısı altında müjdesi verildi. Onlar bir adayı 385 günde kavga ve gerilim nöbetlerine gire çıka buldular, Cumhur İttifakı ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sınırları içinde son bir asrın en büyük doğal afetine karşı mucizelere imza attı. Kılıçdaroğlu’na devlet emaneti yapılamaz. Çünkü ehil değildir, emin değildir, erdemli değildir, hiçbir başarı hikayesi de yoktur. Allah muhafaza, sorumluluk alsa, sayısı her gün değişen sözde Cumhurbaşkanı yardımcılarıyla Türkiye’yi iki günde batırırlar, onun bunun eline avucuna düşürürler. Nitekim Kılıçdaroğlu’nda hayır yoktur. CHP’de, İYİ Parti’de gelecek yoktur”.

(ELİF ÇELİK)

 

Mhp Lideri Bahçeli; “Kütahya’nın milli kararlılığını görsünler”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!