Müdür Başyiğit: “Soruları anlayarak çözün”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla ücretsiz olarak verilen yardımcı kaynak kitapların dağıtımına devam ediyor.

Kütahya’da 8. Sınıfta okuyan 6.400 öğrenciye ve 31.200 ortaöğretim öğrencisine ulaştırılmak üzere gönderilen 164.909 kitap dağıtılmaya başlandı. Bakanlığa bağlı ortaokullarda eğitim gören 8. sınıf düzeyindeki öğrencilere 3 çeşit kitap; ortaöğretim kurumlarında eğitim gören 9,10,11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilere TYT Hazırlık, AYT Hazırlık, YDT Hazırlık, Deneme Sınavları ve Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri, YKS Yeterlilik Testleri adlarında toplam 36 çeşit kitap okullarda dağıtılmaya başlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit Şehitler Ortaokulunda yardımcı kaynak kitapların dağıtılması çalışmalarını yerinde inceledi. Öğrencilere kitaplarını dağıtan Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, devletin bu imkanı sağlamasının önemine değinerek öğrencilerin de bu imkanı değerlendirmelerini, kitaplardaki soruları anlayarak çözmelerini tavsiye etti.

(HABER MERKEZİ)

Müdür Başyiğit: “Soruları anlayarak çözün”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!