“Mülteciler gönderilsin”

İYİ Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Nihat Kula, Kütahya’da yabancı uyrukluların bıçaklı sopalı kavgası sonrası açıklamada bulundu. Mültecilerin evlerine gönderilmesini isteyen Nihat Kula, “Sığınmacılar 40 milyon civarına ulaştıklarında; Türkiye’de 1980 öncesinde yaşadığımız gibi kurtarılmış bölgeler ilan edeceklerine ve Türk kimliğinin sorgulanacağına inanıyoruz.”dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Nihat Kula, ülkenin en büyük sorunun uzun vadede mülteci sorunu olduğunu vurguladı. Ülkenin bekası için bu sorunun çözülmesini isteyen Nihat Kula, “Türkiye’nin bugün yaşadığı en büyük sıkıntı ekonomik sorunlar gibi gözükebilir ama yoğun göç aldığımız için uzun vadede demografinin bozulmasından dolayı iç huzur bozulmasıdır. Dün Kütahya’da münferit bir olay sosyal medya ya yansıdı. Mültecilerin biran önce vatan topraklarımızdan doğdukları topraklara gönderilmesi konusunda hükümetten acil tedbir almasını bekliyoruz. Bu bir milli görevdir. Bu parti meselesi değildir. Gelecekte, çocuklarımızın ve torunlarımızın bekası için mutlaka Türkiye’nin bu mülteci sorununu çözmesi gerekiyor” diye konuştu.

“HUDUTLAR, TÜRK TÖRESİNDE NAMUSTUR”

Sınırların kevgire döndüğünü söyleyen Kula, “Türkiye’de nüfus artış oranı 1.7’dir. Göçmen nüfusunun artış oranı bizden 5 kat daha fazladır. Bugün sayıları 10 milyon civarı olan göçmenlerin 2040-50’lerde ki sayısı yaklaşık 40 milyon civarı olacaktır. Kendi vatanına sahip çıkmayan, toprakları için mücadele vermeyen insanların yarın 40 milyon civarına ulaştıklarında Türkiye’de 1980 öncesinde yaşadığımız gibi kurtarılmış bölgeler ilan edeceğini, Türk kimliğinin sorgulanacağına inanıyoruz. Böyle bir tehlikenin bizleri beklediğini tahmin ediyoruz.  Ülkenin geleceği açısından duyduğumuzu sıkıntıdan dolayı mülteci probleminin, sığınmacı probleminin mutlaka ve mutlaka çözülmesi gerekiyor. Hudutlar, Türk töresinde namustur. Bizim namus anlayışına sahip olan hudutlarımızın maalesef bu dönemde kevgire döndüğünü gördük. Elini kolunu sallaya sallaya hiçbir bizimle alakası olmayan, komşumuz olmayan Pakistan ve Afganistan’dan yaklaşık dünyadaki 112 ülkeden ülkemizin mülteci kabul ettiğini gördük. Kendi sınırına sahip çıkmayan kendi ülkesine de sahip çıkamaz.  Biz sınırlarımızın güvence altına alınmasını ve de mülteci sorununun en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde çözülmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

“Mülteciler gönderilsin”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!