Öğretmen atamaları bugün yapılıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 45 bin öğretmen ataması duyurusundan sonra gerçekleşen atama işlemlerinde sıra atanılacak yerlerin belirlenmesine geldi. Bugün, 45 bin yeni öğretmen adayı için atamaların yapılacağı önemli bir gün. Bu adaylar heyecanla görev yapacakları yerin belirlenmesini bekliyorlar ve bu yerler kura ile belirlenecek.

Atama işlemleri, sözlü sınavda başarılı olanların tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. Sözlü sınav puanı eşitliği halinde, KPSS puanı üstünlüğü öncelikli olarak değerlendirilecek. Eşitlik devam ederse, diploma tarihi itibarıyla önce mezun olan adaya öncelik verilecek. Eşitliğin devamı durumunda ise atanacak aday, bilgisayar kurası ile belirlenecek.

Atama tercih sonuçları açıklandıktan sonra, atanan öğretmenler 1 Eylül itibariyle görevlerine başlayacaklar.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu defa son 20 yılda tek seferdeki en yüksek atamayı Milli Eğitim Bakanlığına tahsis etti. Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle atamayı gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu

(FATİH ÇİMEN)

Öğretmen atamaları bugün yapılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!