Ömer Ulu’ya ulaşın!

Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, 2021 yılının en başarılı Kütahyalı ödülünü aldı. Ödül töreninde kapısının bütün Kütahyalılara açık olduğunu bildiren Ömer Ulu, “Resmi bir yerde sorununuz olursa lütfen beni arayın”dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, eşine az rastlanır bir şekilde tüm Kütahyalılara seslenerek sorunu olanlara yardımcı olabileceğini duyurdu.  Ömer Ulu’nun takdir toplayan konuşması şu şekilde:“Hayat güzel hatıra biriktirme sanatı. Hayatımızda övünülecek çok bir şey olmadı ama bir Ege efesinin oğlu olmaktan çok övündüm. Çünkü her bölgenin  kendine göre güzellikleri var ama Türkiye’de kime sorarsanız sakin bir ege kasabasında yerleşmek istiyor. Demek tüm kültürlerin üzerinde sevgisiyle kucaklamasıyla hoşgörüsüyle bu bölgede yaşayan insanlar zaten şanslı. Ayrıca şehzadeler şehri olmasıyla, Osmanlı tarihine kattıklarıyla, Kütahyalı olmak ayrıca güzel. Ben biliyorum ki Kütahyalı hemşerilerimin içinde neden biz hak ettiğimiz yerde değiliz sorusu hep var. Bunu çok mucizevi bir cevabı yok maalesef. Ben kendi açımdan şöyle bir cevabını buldum: Biz bir yerlere geliyorsak bu toprakların, doğduğumuz köy ve ilçenin, ilin bizim üzerimizde hakkı var. Biz bulunduğumuz yerlerde bu hakkı ödetmek zorundayız.

“KAPIMIZI ÇALAN HEMŞERİLERİMİZE SICAK DAVRANALIM”

Yapacağımız çok önemli bir şey değil aslında. Bizim insanımızın büyük beklentileri yok bizlerden. Geldiklerinde kapılarımızı, gönlümüzü kendilerine açarsak geldiklerinde hak ettikleri saygı ve sevgiyi gösterirsek, muhabbetle karşılarsak; üzerimize düşenin önemli bir kısmını yapmış olacağız. Belediye Başkanımız burada yok. Başkanımız milletvekiliyken ben Ankara’da bulunuyordum. Her gelen Kütahyalı Alim Işık’tan memnundu. Oysa Âlim Işık Bey muhalefet milletvekili olduğu için yapabileceği pek bir şey yoktu. Ama her gelenin gönlünü almayı başardı. O zaman bizim bulunduğumuz yerlerde, gönlümüzü hep açık tutup hemşerilerimizin çalmadan girebilecekleri bir kapı haline getirmemiz gerekir.

“KÜTAHYALI HEMŞERİLERİME HER TÜRLÜ YARDIMCI OLURUM”

Şuan Odunpazarı Kaymakamlığı görevini yürütüyorum. Eskişehir’e gelirseniz lütfen arayın. Olurda bir hastanız olur, resmi bir yerde sorununuz olur, trafikte bir sorununuz olursa lütfen arayın. Mesleğe girdiğim ilk günden itibaren şunu kural edindim: Türkiye’nin neresinde olursa olsun Kütahyalı hemşerilerimizin can güvenliği ve kendi güvenliği için yapabileceğimiz ne olursa onların yanında oluruz. Ben sizlerin yanında olmaktan en büyük mutluluk ve gururu duyarım. Herkes Kütahya’nın kalkınmasından şikâyet ediyor. Sermaye bulmada da yardımcı olurum. Bu ilin istihdam sağlaması için öncelikle ekonomik olarak ta kalkınması gerekiyor” açıklamalarını kullandı.

AHMET DİNÇ

Ömer Ulu’ya ulaşın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!