Otobüsçülere destek verilsin!

CHP Belediye Meclis Üyesi İlyas Sivri, akaryakıt zamları nedeniyle otobüsçülerin zor durumda olduğunu açıkladı. Son 3 ayda 13 kişinin arabasını devrettiğini bildiren İlyas Sivri, belediye desteğinin artırılmasını istedi. İşsiz ve dar gelirlilerin yayan yolculuk yaptığını hatırlatan Sivri, bilet zammı yapıldığı takdirde yüzde 40 müşteri kaybı oluşacağını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Belediyesi Meclis Toplantısı yarın yapılacak. Meclis toplantısında CHP Kütahya Belediye Meclis Üyesi İlyas Sivri, Kütahya Belediyesi tarafından toplu taşıma esnafına verilen 300 TL’lik desteğin arttırılmasını gündeme getirecek. Otobüs işletmelerinin krize girmemesi için önlem alınmasını isteyen İlyas Sivri, “6 Nisan tarihinde Kütahya Belediye Meclisi’nde görüşülmek üzere otobüs işletmecilerinin verdiği dilekçe üzerine gündeme alınan konunun görüşülmesi gerekmektedir. Ancak 3 ay önce yani Ocak ayının başında 4,30 kuruşa çıkartılan ve çıkartıldığı dönemde yakıntın litresinin 13 küsur iken şuan 23 küsura çıkmasından dolayı taşıyıcıların krize girmeleri söz konusudur. Ancak bu kriz nedeni ile 3 ay içerisinde 13 kişi arabasını devretmek zorunda kalmış ve ileriki zamanlarda bu krizin işletmeciler yönünden daha da büyüyeceği anlaşılmaktadır. Fakat işsiz, kenar semtlerde oturan dar gelirlilerin merkeze yayan daha çok gelip gitme durumunda kalacak ve yüzde 30-40 müşteri kaybına sebebiyet verecektir. Buda otobüs işletmecileri tarafından ciddi bir krize sebebiyet verdiği gibi krizin derinleşmesini körükleyecektir” dedi.

“HALKTA OTOBÜSÇÜLER DE MAĞDUR OLMASIN”

Halkında, otobüs esnafının da mağdur olmamasını isteyen Sivri, “Bu nedenle 800 TL devletin verdiği yakıt yardımına destek olarak Kütahya Belediyesi de 300 TL (3 ay öce) destek de bulunması Belediye’nin iyi niyetle yaklaşımına sergilemiştir. Aralık ayı sonu itibari ile merkezi hükümetçe çıkartılan yakıt desteği konusu Kütahya Belediyesi tarafından 300 TL yerine daha fazla destekte bulunama imkânının olup olmadığının araştırılması için gündemin AR-GE komisyonuna gönderilerek ilgili komisyondan bütçe plan ve ilgili yerler ile görüşerek rapor istenmesi doğru olacaktır. Aksi takdirde hem vatandaş hem otobüs işletmecileri her ikisi de mağdur olacak ve kriz körüklenmiş olacaktır. Şahsım olarak bu şekilde öneriyor gerekli çalışmaların yapılmasını istiyorum. Anlatılan konu partinin ilgili makamlarında götürülecektir”  ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ –ÖZEL HABER

Otobüsçülere destek verilsin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!