PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havaların soğuması ile birlikte kombiler bir kez daha kıymete bindi. Ancak kombi bakımlarının önemi hem ısı tasarrufunda hem de mal ve can güvenliği açısından önemli. Yetkililer havaların daha da soğumadan kombilerin periyodik bakımları için vatandaşları uyarırken zamanında yapılan bakımlar ile de faturada yüzde 25’e varan bir tasarruf sağlanabileceğini söylüyorlar.

Hava sıcaklıkların mevsim normallerine gerilemesi ile birlikte kombiler ateşlenmeye başladı. Kışın vatandaşların kombileri ile sorun yaşamamaları ve doğalgazda faturasında tasarruf etmeleri için yetkililer kombilerin periyodik bakımlarının önemine dikkat çekiyorlar. Düzenli olarak kombi ve petek bakımlarının yapıldığı takdirde faturalarda yüzde 25’e varan tasarruf sağlanabileceğini söyleyen kombi bakım ustası Cem Bingöl “ Havaların soğumaya başladı. Kar yakında gelecek. Bizlerde artık kombilerimizi yakmaya başladık. Ama kombi bakımlarında önemli. Biz normalde müşterilerimize kombi bakımlarının yetkili servisler tarafından yaz aylarında yaptırmalarını tavsiye ediyoruz çünkü kış aylarında hem yoğunluk artıyor hem de vatandaşlara zamanında yardımcı olamayabiliyoruz. Vatandaşlarımız. Bu yüzden vatandaşlar yaz aylarında kombi bakımlarını yaptırırlarsa hem sıcak hem de güvenli bir kış geçirebilirler. Kombiden alınan verim artarken düzenli olarak yaptırılan kombi ve petek bakımları ile faturada yüzde 25’e varan tasarruf sağlamaları mümkün” dedi.

BU YIL BAKIMLAR 350 LİRADAN YAPILIYOR

Kombilerde geri dönüşü olmayan arızaların olmaması için bakımların önemine vurgu yapan Bingöl “Bu yıl bakımlar 350 liradan yapıyor. Vatandaşlarımız bu konuda yetkili firmaları arayarak randevu alabilirler ve kış gelmeden bakımlarını yaptırabilirler. Zaten bakımı zamanında yaptırılmaya kombilerin kış aylarında arıza vermesi muhtemeldir. Yaz aylarında stabil bekleyen ve bakımı yapılmayıp çalışmayan kombilerin çeşitli parçalarında zamanla deforme olurken kış aylarında kombinin tamamen kullanılamayacak hale kadar gelebiliyor. Zamanında 350 liralık bir bakım yaptırılarak bugün sıfırı 10 bin liradan başlayan kombi almaktan uzak kalabilirler. Diye konuştu.

KOMBİ BAKIMINIZI YETKİLİ SERVİSLERE YAPTIRINIZ

Her işte olduğu gibi kombi bakımında da işin ehli yetkililerden destek alınması gerektiğine vurgu yapan Kombi Bakım Ustası Cem Bingöl” Her işte olduğu gibi kombi bakımında da yetkili servislerden destek alınması gerekiyor. Devletimiz bu konuda önemli adımlar attı. Kombi bakımlarını sadece ‘Gaz Yakıcı Cihaza Müdahale’ belgesi yetkili servislere yaptırılmalı. İşlerde daha sonra problem yaşanmaması için bu belgeye sahip yetkililer ile çalışılması gerekiyor. Önceden soba zehirlenmerin de olduğu gibi gaz da patlayabilen tehlikeli bir madde, onun için vatandaşlar kendileri müdaha etmemeleri gerekiyor. Kombi üreticileri periyodik bakımda 6 aylık aralıkları öneriyorlar ancak yıl da 1 kez de kombinizin bakımını yaptırmanız sağlık ve güvenli kış geçirmeniz için yeterli olacaktır.” diye konuştu.

 

PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!