Pazaryeri yıkılıcak!

Çarşamba-Cumartesi Pazarı yıkılıp yeniden yapılacak. Boşaltılan pazaryerine girişin yasak olduğunu bildiren tabelalar asıldı. Alim Işık, yeniden yapım çalışmalarında esnaf ve vatandaşların mağdur edilmeyeceğini ve 1 yıl içinde pazarın açılacağını bildirdi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kötü durumda bulanan ve çağdışı kalan Çarşamba-Cumartesi pazarının kaldırılması tartışmaları yeni pazar yeri yapımının açıklanması ile noktalandı. Yeni pazaryerinin altı 2 katlı otopark olacak, üzerine de pazar kurulacak. Tüm kesimden kişilerin görüşleri alınarak hareket edildiğini bildiren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Cumartesi Pazarı’nın yakımı ile ilgili ihalemiz yapıldı. Yakında yer teslimi yapıldıktan sonra hızla Pazar yerinin yıkımı tamamlandıktan sonra diğer yapım ihalesine başlayacağız. Çarşamba ve cumartesi günleri açılan pazarın başka yerlerde devamı konusunda ilgili karar alındı, odalarla görüşüldü, il trafik komisyonu ilgili yerleri belirledi. Ne vatandaşımız ne de esnafımız mağdur olmayacak şekilde süreç devam ediyor. En kısa zamanda burayı bitirip önümüzdeki yıl açmayı planlıyoruz. Tüm esnafla görüşüldü yerleri ayarlandı, günleri belirlendi. Yıkılan yerin altına 2 katlı otopark üstüne güzel bir pazaryeri yapılarak hizmete sunulacak” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZIN VE PAZARYERİ ESNAFIMIZIN DİKKATİNE!”

Pazaryeri girişine uyarı levhaları konuldu. Levha’da “Pazaryerimiz kesinleşen Kütahya 1. Sulh Mahkemesi’nin 03.03.2022 tarih ve 2021/723 E, 2022/297 sayılı kararına göre betonarme taşıyıcı sistemlerinin “Türk Deprem Yönetmeliği (TDY-2018)” hükümlerine göre performans analizi ışığında olası bir deprem anında can ve mal güvenliği açısından gerekli performansı sağlamadığı tespit edilmiş olup, 02.06.2022 itibariyle kapatılmıştır. Not Pazaryerinin yıkım ve inşaat süresi boyunca geçici olarak açılacağı yer ve günler Kütahya Valiliği İl Trafik Komisyonunun 16.05.2022 tarih ve 2022 05 sayılı kararına göre Çarşamba-Cumartesi günlerinde mevki olarak yıkılan Eski Merkez Polis Karakolu ile Eski Köylü Pazarı olarak bilinen bölge (A-101’e kadar) olarak belirlenmiş olup vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın herhangi bir mağduriyeti olmayacaktır. Pazaryerimize girmek tehlikeli ve yasaktır”  açıklamaları yer aldı.

AHMET DİNÇ

Pazaryeri yıkılıcak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!