KütahyaSağlıkSürmanşet

“Dayatmaya karşıyız”

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, aşı karşıtı olmadığını açıkladı. Aşı dayatmasına karşı olduğunu Osman Gezgin “Aşıya karşı değiliz, faz aşamalarını tamamlamamış aşı adayının dayatılmasına karşıyız” şeklinde anlattı.

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin’in korona virüs aşılarıyla ilgili paylaşımları sosyal medyada tartışma konusu oluyor. Osman Gezgin, aşılılarında hastalandığı ve aşı dayatmasına karşı olan paylaşımlarda bulunuyor. Osman Gezgin, kimi çevreler tarafından aşı karşıtı olarak görülüyor. Dumlupınar Gazetesine özel konuşan Osman Gezgin, aşı karşıtı olmadığını açıkladı ve aşı olmak istemeyenlerin hakkını savunduğunu dile getirdi.  Aşı dayatmasına karşı olduğunu söyleyen Gezgin, “Biz aşıya karşı değiliz, aşı olana karşı hiç değiliz. Biz aşının dayatılmasına, kurnazca aşının adım adım hayatımıza sokulmasına, esas hedef olan çocuklarımıza adım adım yaklaşmasına karşıyız. Biz 2011 yılında aşı enstitüsünün kapatılmış olmasına karşıyız. Ana yasal haktır. İsteyen aşısını olmaz. Sizde insanları işiyle, sosyal hayatta kısıtlama ile zorunlu tutamazsınız. Biz tıp eğitimi almadık. Covid Aşısı savunucularını dinleriz. Birde konusunda uzman Covid aşısı karşıtlarını dinleriz. Sayıları aslında çok çok fazla ama ne hikmetse televizyon ekranlarında 2 dakika bile göremiyorsunuz. Haberlerde yoğun bakımda yatanların yüzde 51’i aşısız diyorlar. O zaman yüzde 49’u da aşılı yoğun bakımda yatanların. Biz aşı karşıtı değiliz, aşı olmak isteyen olur, istemeyen olmaz bu kadar basit. Aşılar, fazlarını tamamlayıp onay almalılar” diye konuştu.

“AŞIYA OLMAYA ZORLANANLAR BANA ULAŞIYOR, HAKKIMIZI SAVUN DİYOR”

Firma ve isim bilgilerini gizleyerek kendisinden yardım isteyenler hakkında bilgi veren Gezgin, “Biz aşı olmak istemeyen kişilerin hakkını savunuyoruz. Buradaki durum faz aşamalarını tamamlamamış aşı adayı olmak. Sosyal medyadan yaptığım açıklamalara kasıtlı tipler itiraz ediyor. Bana onlarca insan telefon açıp işyerinde zorla aşı yapıldığını olmak istemediğini anlatıp hakkımı savun diyor. Öğretmen arkadaşlarım okullar açılmadan önce mesaj atıyor. Aşı olmak zorunda kaldım, Sinovac oldum, 3 saat hastanede kaldım vücudum kızardı diyor. Porselen firmalarında işçi arkadaşlar aşı olmadıkları için süresiz izne çıkartılacaklarına dair uyarılar almışlar. Bu insanlar ne yapacağız diyor? Bu insanların hakkını savunmayalım mı? Normalleşmeye geçiyoruz diyorlar konser yapıyorlar, Tavşanlı ve Afyonkarahisar’daki hıncahınç görüntülerde ortadadır. Belediyelerin sosyal medya hesaplarından da yayınlandı. Doğru olan bu, normale dönmemiz gerekiyor. Normale dönüyoruz diyorlar ben camiye Cuma namazı için gittiğimde imam elinde neredeyse sopayla dalacak. Maske ve mesafe konularında katı kurallar uygulanıyor. Ya onu uygulayın ya bunu uygulayın. Bir karar verin. Konserde serbestse camide de karışılmasın” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu