“Sağlıkta randevu sorunu çözülecek”

İl Başkanı Lütfi Yiğit, DEVA Partisi’nin Sağlıkta Atılım Eylem Planı hakkında bilgi verdi. Lütfi Yiğit, "Sevk zincirine ve randevu sistemine çekidüzen vereceğiz. Sağlık sistemimizin merkezine aile hekimliğini yerleştireceğiz. Şehir hastanelerine ulaşım ücretsiz olacak” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kütahya İl Başkanı Lütfi Yiğit,  parti genel merkezi tarafından hazırlanan ‘Sağlıkta Atılım Eylem Planı’ hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık sistemindeki sorunları 5 adımda çözeceklerini savunan Lütfi Yiğit, ilk olarak koruyucu sağlık hizmetlerini güçlendireceklerini söyledi.

“AİLE HEKİMLİĞİ SİSTEMİNİ YENİLEYECEĞİZ”

Tanı ve tedavi kapasitesini artıracaklarını ifade eden Yiğit, şöyle devam etti:”Sağlık sisteminde radikal adımlar atmaktan çekinmeyeceğiz. Sevk zincirine ve randevu sistemine çekidüzen vereceğiz. Sağlık sistemimizin merkezine aile hekimliğini yerleştireceğiz. İşlerin ilk basamakta çözülmesini sağlayacağız. Bunun için aile hekimliği sistemimizi yenileyeceğiz. Halk sağlığını, aile hekimliğini ayağa kaldırarak koruyacağız. Bu kapsamda, nitelikli aile hekimi sayımızı hızla yükselteceğiz. Böylece aile hekimi başına düşen nüfusu azaltacağız.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÇALIŞMA KOŞULLARI İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Yiğit, aile hekimleri ve destek personelinin gelir, özlük ve sosyal haklarını güçlendireceklerini de söyledi. Şehir hastanelerini teknik, idari, hukuki ve yasama denetimlerine tabi tutacaklarını vurgulayan Yiğit, “Hiç endişeniz olmasın. Bizde bu milletin bir kuruş vergisini çarçur ettirecek göz yok. Tespit edilen usulsüzlüklerin takipçisi olacağız. Böylece milletin vergisinin, yine millete en iyi sağlık hizmeti olarak dönmesini sağlayacağız” dedi. Yiğit, hekimlerin mesleki saygınlıklarını ve can güvenliğini koruyacaklarını, sağlık çalışanlarının yaşam kalitelerini yükselterek, çalışma koşullarını iyileştireceklerini kaydetti. Yiğit, akademik yayın ve çalışmalara verilen destekleri güncelleyeceklerini, emekli hekim ve diğer sağlık meslek mensupları için ek göstergeleri yeniden düzenleyeceklerini, asistan hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının nöbet sürelerini kısaltacaklarını belirtti.

“DOKTORUM HEP YANIMDA UYGULAMASINI BAŞLATACAĞIZ”

Yiğit, planın içeriğine ilişkin şu bilgileri verdi: “Biyoteknoloji ile gen ve hücre alanındaki teknolojilerle geliştirilen ilaçların üretiminde, Türkiye’yi dünya lideri yapmayı hedefliyoruz. Hasta-hekim ilişkisinde de teknolojiden faydalanacak ‘Doktorum Hep Yanımda’ uygulamasını başlatacağız. Böylece, cep telefonu üzerinden görüntülü görüşmeyle, bazı sağlık hizmetlerine ulaşılabilecek. Sağlık ürün ve hizmetlerinde fiyatlama ve geri ödeme sistemini sürdürülebilir bir yapıya kavuşturacağız. Genel Sağlık Sigortası Teminat paketini günümüzün ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandıracağız. Fiyatlama ve geri ödeme süreçlerini yenileyeceğiz. Böylece vatandaşlarımız yeni nesil ilaç ve tedavi süreçlerine erişebilecek. Genel Başkanımız Ali Babacan ve DEVA Partisi Sağlık Politikalarının çalışmalarıyla sağlık sistemini halkımız için en iyi olan seviyeye getireceğiz”.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Sağlıkta randevu sorunu çözülecek”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin