Şampiyonun fiyatı düşecek

Nisan ayının zam şampiyonu kuru soğanın fiyatı Mayıs ayında eski haline dönecek.  Don olaylarıyla birlikte kilogramı 4 TL’ye yükselen soğan; pazartesiden itibaren 3 TL’ye, ilerleyen haftalarda ise 2 TL’ye satılacak.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüketici fiyatları bazında nisanda en fazla fiyat artışı yüzde 69,3 ile kuru soğan zam şampiyonu oldu. Kuru soğana gelen yüzde 70’lik zammı değerlendiren pazarcı esnafı Sabri Akpınar, “2 ay önce kuru soğan 2TL’ydi. Adana’da don olduğu için fiyatlarda yükselme oldu bu fiyat artışı 1 ay sürdü. Bu 1 ay boyunca 4 TL’ye yükseldi. Bu fiyat 3 TL’ye düşmüş durumdadır. Adana’da yeni taze soğanlar çıkmaya başladı. Pazartesi günü itibariyle bu soğanlar Kütahya’ya da gelmiş olacak. Havalar ısındıkça, soğanlar bollaştıkça 2TL’ye fiyatlar tekrar düşer. 2 TL’den aşağıya da düşeceğini zannetmiyorum. Kiralar ve nakliye masraflarından dolayı 2 TL direnç noktası. 1 ay önce domates 20 TL’ydi şimdi 8 TL’ye düştü, biber, kabak, salatalık fiyatları da düştü.  Fiyatlar normale dönüyor. Bundan sora daha da ucuzlayacak fiyatlar” diye konuştu.

AHMET DİNÇ

Şampiyonun fiyatı düşecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!