“Sanayi ağalarının sözcülüğünü yapıyorsun”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ali Fazıl Kasap'ın yanlış yönlendirildiğini söyledi. Mustafa Güler, "Biz kendisine sözde vekil demedik hiçbir zaman. Bana methiyeler düzdüğü o canım videolar daha duruyor"dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap,  Tavşanlı Belediyesi’nin, Tavşanlı Sanayi Sitesi’ndeki esnafı Çukurköy Sanayi Sitesi’ne taşınmaya zorladığını açıkladı. Üç ay içerisinde taşınmayan esnafın dükkânının mühürleneceğinin söylendiğini belirten Kasap, “Buranın taşınmaması için sonuna kadar gerekirse dükkânların önünde nöbet tutacağız. Bu, siyasetin de çok ötesinde insani bir şey. Biz, buraya bir sene, iki sene önce de geldik. Aynı zulmü, aynı eziyeti, aynı tehdidi sürekli olarak yapıyorlar” dedi. Fazıl Kasap’ın açıklamaları ulusal basında yer aldı.

MUSTAFA GÜLER’İN FAZIL KASAP’IN AÇIKLAMALARINA CEVABI

Fazıl Kasap’ın açıklamalarına cevap veren Tavşanlı Belediye Başkanı Musatfa Güler şu açıklamalarda bulundu: “Vekil Ali Fazıl Kasap’a hem cevap hem de açık çağrıdır. Sn. Vekil Ali Fazıl Kasap güya Tavşanlı küçük sanayi esnafının yanında algısı oluşturuyor. Ama açıklaması defansta açık veren averaj takımı gibi. Şöyleki: 1- diyor ki, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AKP’nin yönetimde olduğu Tavşanlı Belediyesi’nin, Tavşanlı Sanayi Sitesi’ndeki esnafı Çukurköy Sanayi Sitesi’ne taşınmaya zorladığını açıkladı. Demek ki neymiş; Belediye olarak yasal yönden sanayi sitesi özelliği olmayan ve % 85’i yasal olmayan Tavşanlı içindeki ( Yukarı sanayi, orta sanayi, aşağı sanayi) 3 farklı bölgedeki esnafı ruhsatlı, imar planında bu amaçla planlı Çukurköy Sanayi Sitesine taşınmalarını istiyoruz. Bunun neresi zulüm. 2-Bu zulme ‘dur’ demek lazım diyor. “Burada kiracı olan, dükkân sahibi olmayanlar var. Arkadaşların orada dükkânı yok. Bu arkadaşlar üç ay zarfında nasıl dükkân sahibi olacak”. diyor. Sn vekil, Belediyenin dükkan sahibi olmayanlara dönük kiralık dükkanlarının olduğunu biliyor ama işine gelmiyor. 2 yıldır kaç defa ihaleye çıkılmasına rağmen orada şov yapan arkadaşların hiçbirisinin kiralama olayına yanaşmadığını biliyor veya oradakiler kendisini yanlış yönlendiriyor. Derim ki Sn. Vekil. Çukurköy sanayi sitesinde ben bu işi yapacağım diyen herkese dükkan var.

2 YIL 3 AY ESNAFA SÜRE VERDİK

3- Sn vekil diyor ki: Biz, buraya bir sene, iki sene önce de geldik. Aynı zulmü, aynı eziyeti, aynı tehdidi sürekli olarak yapıyorlar” Bu bir zulümdür diyor. 3 ayda nasıl taşınacaklar, yer bulacaklar, diyor. Demek ki neymiş: biz zulüm yapmıyormuşuz; sanayi esnafına yerinizi alın, belediyenin dükkanlarını gerekirse kiralayın diye 2 yıldır bas bas bağırıyormuşuz. Yani 2 yıl 3 ay esnafa süre vermişiz. 4- Sn vekil açıklamasında Belediyenin yaptığı çağrıyı onaylıyor. Belediye haklı, Çukurköy sanayi sitesine taşınmanız gerekli diyor. Baksana 3 ayda nasıl taşınacaklar, dükkan mı var kiralık vb. gibi cümleleri bunun kabulüdür. Sadece siyaset yapıyor. Çünkü Tavşanlı’da kendisini yanlış yönlendirenler var ve de kendisinde Tavşanlı’da göstermesi gerek. Halbuki sorsa bize en doğru cevabı verirdik. 5- Sn. Vekil gerekirse dükkanların önünde nöbet tutarız, diyor. Buyur gel tut. Ama sen geleceksin. Bakalım kaç gün duracaksın. Çayın çorban benden. Diğer esnafa da sorsana işin doğrusu ne diye. Sanayi ağalarının sözcülüğünü yapıyorsun. O sözcülüğünü yaptığın adamların keyfi tıkır. Çoğunun da Çukurköy sanayi sitesinde dükkanı var.

“BANA METHİYELER DÜZDÜĞÜ O CANIM VİDEOLAR DAHA DURUYOR”

6- Sn. Vekil diyor ki: Bunun karşılığının olmadığını Mustafa Güler de biliyor. “Kendisi, sözde şehir plancısı. Buradaki esnafın dükkânının olmadığını kendisi de biliyor. Bilmemesi mümkün değil. Bunu araştırırsın. Belediye meclisinde ‘kaldır el, indir el’ olmaz” dedi. Biz kendisine sözde vekil demedik hiçbir zaman. Bana methiyeler düzdüğü o canım videolar daha duruyor. Onun için Önce edep. Ve Tavşanlı Belediye Meclisi saygın bir kurumdur. Arkadaşların hepsi bizim için değerlidir. Meclis üyesi arkadaşlara laf ettirmem. Şu ana kadar tüm kararlar ortak alınmıştır ve hepsi kamu yararına uygundur. Bizi CHP’li belediye meclisleri ve despot ama o kadar da aciz başkanlarla karıştırmayın lütfen. Sn. Vekil, bak şunu iyi bil. Belediye daha Çukurköyde inşaatlar başlamadan Tavşanlı geneli tüm sanayi gruplarının vasfını, dükkanların yasallığı, kiralık olup olmadığı, Çukurköy’e taşınmada gelecek olanlar ile bu mesleği bırakmaya niyetli kimler varsa hepsinin kaydını tutmuştur. Süreç sanki yeni havası verme sözlerin milleti cahil yerine koymadır. Sn. Vekil Çukurköy küçük sanayi sitesinin ilk çalışmaları 2015 yılında başlamıştır. Bilmiyorsan hatırlatırım. Sonuç Sn vekil: süre devam ediyor. Belediyenin kiralık dükkanları aha orda bekliyor. Direnen arkadaşlar da burada bekliyor. 3 ay sonra Çukurköy sanayi sitesinde çay kahve içmeye bekleriz. Hem de sizi oraya çağıran arkadaşların yeni dükkanlarında çay içiçez hep beraber. Kal sağlıcakla.

“Sanayi ağalarının sözcülüğünü yapıyorsun”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!