“Milletimizi sükûnete yetkilileri göreve çağırıyorum”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Ali Soycan’ın mültecilerin rahatsız eden davranışlarına yönelik açıklaması şu şekilde; “Son günlerde özellikle sosyal medyada ve bazı yayın organlarında yer alan Ülkemizdeki sığınmacıların sebep olduğu olaylar ile bu kişilerce çekilip paylaşılan gayri ahlaki, edep dışı resim ve videolar halkımızca tepkiyle karşılanmaktadır. Hiçbir şeyden habersiz masumane hayatlarını sürdüren kadınlarımızın çeşitli görüntüleri alınmakta ve sapık zihniyetli bu kişilerce paylaşılmaktadır. Konunun vahim tarafı ise bu kişilere yetkili makamlarca hoşgörülü davranıldığı ya da yeterince yaptırım uygulanmadığı kanaatinin milletimizin belleğinde yerleşmeye başlamasıdır Suriyeli, Afganlı, İranlı ve diğer ülkelerden gelen bu sığınmacıların önümüzdeki yıllarda Ülkemiz açısından bir beka sorunu oluşturacağı uzun zamandır kamuoyu ile de paylaşılan ortak kaygımızdır.

TÜRK VATANDAŞLIĞI ALMAK KOLAY VE UCUZ OLMAMALI

Yetkililerin yeterince önlem almadıkları algısı konuyu daha da derinleştirmekte ve insanları kişisel önlem almaya ve kişisel tepki vermeye yöneltmektedir. Bayramlarda ülkelerine gidebilen sığınmacıların diğer zamanlarda burada kalması olumsuz tepkilere yol açmaktadır. Bu insanlar daha sıkı takip edilmeli ve kontrol altında tutulmalıdır. Sadece 400 bin dolar karşılığı vatandaşlık hakkı verilirken dikkatli olunmalıdır. Edindiğimiz bilgiye göre bu meblağ bir kişi için değil bu kişinin bakmakla yükümlü olduğu insanları da kapsamaktadır. Türk vatandaşlığına kabul bu kadar ucuz ve kolay olmamalıdır. Bu insanlara gelişmiş ülkelerdeki gibi başta zorunlu dil eğitimi olmak üzere çeşitli kriterler uygulanmalıdır. Halkımızı bu tür provakatif olaylara karşı daha sakin ve dikkatli yaklaşmaya yetkilileri de göreve davet ediyorum. Ülkemizde iç kargaşa yaratmayı arzu eden şer odaklarına fırsat verilmemelidir”.

HABER MERKEZİ

 

“Milletimizi sükûnete yetkilileri göreve çağırıyorum”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!