Şarkıcı Gülşen’e hapis cezası kararı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanatçı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun geçen yıl 30 Nisan’da Ataşehir’de verdiği bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılandığı dava sonuçlandı. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanığa 10 ay hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Sanığa verilen hapis cezasının iki yıldan az olması nedeniyle, verilecek hükmün açıklanması beş yıl süreyle geriye bırakıldı. Bu süre içinde kasıtlı bir suç işlenmediği takdirde ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması şartlarına uyulursa ceza kararı ortadan kalkacak. Ancak aksi durumda ceza uygulanacak.

Gülşen, 25 Ağustos’ta tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilmiş, 29 Ağustos’ta tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesiyle konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edilmiş ve bu şart da 12 Eylül’de kaldırılmıştı.

Sonrasında Gülşen’in yurt dışına çıkış yasağı da, 250 bin TL’lik bir güvence miktarı yatırması karşılığında mahkeme tarafından kaldırılmıştı.

Bugün yapılan duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanatçı katılmazken, Çolakoğlu’nun avukatları hazır bulundu.

(HABER MERKEZİ)

Şarkıcı Gülşen’e hapis cezası kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!