Servetini Türkiye’de Nuh’un Gemisi’ni bulmaya harcadı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Poker dünyasının efsane ismi Doyle Brunson, geçtiğimiz Pazar günü 89 yaşında yaşamını yitirdi. Brunson, poker kariyeri boyunca 75 milyon dolarlık bir servet kazanmayı başarmıştı. Ancak ilginç bir şekilde, bu servetinin bir kısmını efsanevi Nuh’un Gemisi’ni bulmak için harcadı. Bu amaçla Türkiye’ye keşif ekipleri gönderen Brunson, bu eşsiz arayışla da tanınmış oldu.

“Poker’in babası” olarak anılan 89 yaşında vefat eden Doyle Brunson, tarihin en büyük profesyonel oyuncularından biri olarak biliniyordu. Poker oyuncusu Ben Lamb, Brunson’dan bahsederken “Herkesten akıllıydı. Paranızı sevimli bir şekilde almakta iyiydi” diyor.

Bir diğer profesyonel oyuncu Barry Greenstein “Doyle, yaşına rağmen en rekabetli oyunlarda bile kazanan tek adamdı” diyor.

Poker sayesinde 75 milyon dolarlık bir servete sahip olan Brunson, oyundaki parlak stratejilerini gerçek hayatta yatırım yapmaya harcamadı.

Brunson, “Titanik’i aramak için yatırım yaptık. Nuh’un Gemisi’ni bulmak için para ayarlayıp Türkiye’ye heyet gönderdik. Gemiyi bulduklarını söyleyip bir parçasını bana ve Chip’e (eski iş ortağı) verdiler” diye anlatmıştı.

Doyle Brunson gibi Cadillac Jack Grimm de poker dünyasının zenginlerinden biriydi ve Brunson ile birlikte Nuh’un Gemisi’ni arama macerasına finansal destek sağlamıştı.

Grimm’in ilgisi, 1969’da Nuh’un Gemisi’nin Türkiye’nin doğusunda yer alan Ağrı Dağı’nın zirvesine yakın bir bölgede buz altına gömülü olduğuna dair raporlarla yoğunlaştı. Grimm, araştırma ekibiyle birlikte bu bölgeye gitti ve Nuh’un Gemisi’ne ait olduğu düşünülen bazı kalıntıları bulup getirdi.

(ELİF ÇELİK)

Servetini Türkiye’de Nuh’un Gemisi’ni bulmaya harcadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!