Sevgiyolu trafiğe  açılsın mı?

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Cumhuriyet Caddesi(Sevgiyolu)’nun trafiğe tek şerit halinde açılması için referanduma gideceğini açıkladı. Referandumda hayır oyu çıkarsa caddede yenileme çalışmaları başlatılacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Zafer Meydanı  ve Vazo’nun akıbetini anlatırken konuyu Cumhuriyet Caddesi’ne de getirdi. Tartışmalı konuların başında gelen Sevgiyolu’nun trafiğe açılması hakkında Prof. Dr. Alim Işık, “Vazo’yu yeni yerine taşımak için söküyoruz. Cumartesi günü şehrimizin sanatçıları, çiniciler odası ve diğer UNESCO tescilli sanatçıları bir araya getirip Vazo’nun akıbeti hakkında karar alacağız. Mevcut haliyle korunacak mı sanatçıların ortak görüşü olarak daha büyük boyutlu halde aynısı yapılacak onun kararını aldıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız. En geç 29 Ekim’de meydanı konser ile açacak şekilde tüm planlamalarımızı yaptık. Projemiz toplam 42 milyon TL’lik ihale bedeliyle ihalesi yapıldı. 1.etabı burası 2.etabında da meydana bağlanan Cumhuriyet Caddesi ve buraya bağlanan yollarda devam edecek. Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe açılıp açılmayacağı konusunda kamuoyu yoklaması yapacağız. Gerekirse bir referandum yaparak 1 şerit halinde ortadan Ulu Camiye trafik akışı verecek bir yeni proje düşünüyoruz. Evet denirse yeni projeyle, hayır çıkarsa caddenin yenilenmesiyle devam edeceğiz” diye konuştu.

AHMET DİNÇ

Sevgiyolu trafiğe  açılsın mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Ben karşıyım neden derseniz şimdi kalabalık var 50 yılını düşünen yapmaz. ne zaman açılır yangında depremde acil ambulans geçsin diye açldığı an şu anda binaların bahçe payları dükkana geçti esnaf önce saksı masa tente atıyor veya reklam bayrağı gazoz kasası kaldırım diye belirlenen yerler bile işgal oldu aynı eskişehir yoluna döner birbirimize sürte sürte geçeriz rahat dolaşıyoruz çoluk çocuk gezebiliyoruz istemiyoruz başkanım.

    Cevapla
Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!