Siyaset

Ahmet Tan yalnız mı bırakılıyor?

Ahmet Tan yalnız mı bırakılıyor?

Gediz’de esnaf arasında çok sevilen ve süt, yem işleriyle uğraşan AK Parti üyesi Mehmet Ali Aymaz, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’a yapılan eleştiriler karşısında milletvekilinin savunulmadığını söyledi.

Bu haber 2021-04-09 13:58:32 eklenmiş ve 113 kez görüntülenmiştir.

Partidaşlarına sitem eden paylaşımı sosyal medya adresinden yayınlayan ve Gedizde Sütçü hafız olarak bilinen AK Partili Mehmet Ali Aymaz, şu açıklamalarda bulundu; “Birkaç kelam etmek istiyorum müsaadeniz olursa, yazmayayım diyorum ama içimdeki duyguları, yapılan yanlışları basiretsizce bakıp sessiz kalamıyorum.

“NİYE TEPKİ VERMİYORSUNUZ?”

Geçen haftalarda muhalif densiz, hadsiz bir yayın yapıldı. Kim hakkında milletin halkın vekili ağabeyimiz gibi sevdiğimiz, yüreği de gönlüde kendi gibi tertemiz olan Ahmet Tan milletvekilimiz, hakkında. Hiç kimse mükemmel değildir eksiksiz kusursuz hatasız Allah’dır. Vekilimizin kusuru yanlışı olduğunda bende söylemişimdir. Gıyabında konuşmuşumdur. Biz eleştirir vekilim burada haksızlık ve usulsüzlük var deriz, lâkin; çapulcu takımına da, basiretsiz üç beş karakter yoksunu insan müsveddelerine de, meydanı vermeyiz vekilimizin şahsiyetine yapılan bu densizce adapsızca , saygısızca yapılan hakaret boyutundaki söz ve yayınlara niye tepki vermiyoruz, veremiyoruz? Bu kadar mı ruhsuz ve duygusuz olduk. Biz bu kadar mı beceriksiz ki sosyal medyada örgütlenme kitlesel bir hamle yapamıyoruz. Biz değilmiydik köy köy belde belde gezip Ahmet Tan vekilimizi meclise gönderip bizi temsil etmesini isteyen, bizi temsil edene yapılan sözler bize edilmiş sayılmıyor mu? İl yönetimleri. İlçe yönetimleri, teşkilatlar neredesiniz niye bütün sosyal medyadan anlatmıyorsunuz.

“NEDEN SAHİPLENMEDİK?”

Son elli sene geriye dönüp bir bakın, hatta Cumhuriyet kurulduğu günden bu güne şöyle bir göz atın, Cumhuriyet tarihinde, AK parti iktidarı kadar önemli icraat ve hizmetlere imza atmış, başka bir parti ve iktidar bulamazsınız göremezsiniz. Sözüm bütün Kütahya ve bütün ilçe teşkilat, yönetim, bütün ana kademelere;  Bizim derdimiz memleket olmalı. Şunu da ifade edeyim. Biz Ahmet abimizi şartsız âmâsız fakatsız sevdik, hiç bir çıkar beklentimiz olmadan. Yanında olduk, biz vekilimizi vekil diye sevip sahiplenmedik. Biz derdi memleket diye sevdik, biz onu bizim dava duygumuzun onda sirayet ettiğini gördük de sevdik. Devletimizin temsili olduğu için sevdik ,bizim Ahmet Tan milletvekilimiz den alacağımız umduğumuz bir şey yok. Bizim Devletimizle olan bir sözleşmemiz var. Alacak hanesi boş; borç hanesinde ise canımız var”. AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu