Siyaset

"HEP BiRLiKTE BAŞARACAĞIZ"

“HEP BiRLiKTE BAŞARACAĞIZ”

AK Parti Kütahya Gençlik Kolları İl Danışma Meclisi Toplantısı Hezar Dinari Kültür Merkezinde AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Gençlik Kolları MKYK üyesi İsmail Sağlam, AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı Esra Zeytin Sürücüoğlu, AK Parti Kütahya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu haber 2018-10-22 16:21:49 eklenmiş ve 293 kez görüntülenmiştir.

Divanın belirlenmesi, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda ilk olarak kürsüye AK Parti Kütahya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur geldi. 
 
AHMET BATUR: “MÜCADELEMİZ DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK”
İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur burada yaptığı konuşmada, “Sancağı devralacak olanların bitmeyeceğini, bitmediğini göstermek için biz bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bizler, her dönem farklı çalışmalarla, özellikle sosyal medyada gündeme geliriz, basında da yer alır. Lakin sadece siyaset mi yaparız? Hayır. Siyasetin bizlerin için bir önemi var. Kapı kapı geziyoruz. Genç kardeşlerimize davette bulunuyoruz. Bu davet içimize davet değil, gözlerini açmalarına davet. Bizim çocukluğumuz şu an imkanları bol olan çocuklar gibi geçmedi. Yiyecek meyvelerimiz arasında muz, çilek, kivi gibi meyvelerimiz olmadı. Oyuncaklarımız tuğlalardan oyuncaklardı. Bizim AK Parti öncesinde hatırladığımız bu. Maalesef şu an dışarda sosyal hayat içerisinde olan genç kardeşlerimiz eskiyi bilmedikleri için sosyal medya üzerinden akıllarını oraya kira vermiş şekilde yorum yapabiliyorlar. Biz de aklımızı kullanmayı ve bu akıl, düşünme neticesinde doğru yolu bulmayı kendilerine tavsiye ediyoruz. Gençlere siyasetin kötü bir şey olmadığını, özellikle AK Parti’de siyaset yapmamın, AK Parti’nin ahlaklı ve hizmet siyasetini ön planda tuttuğunu kendilerine iletiyor ve böyle bir davette bulunuyoruz. Aldığımız görevi 1500 yıllık kutlu bir davanın devamı olarak gördüğümüzü her fırsatta dile getiriyoruz. AK PARti Gençlik Kolları’nın şöyle bir özelliği var: 2 milyona yakın üyesiyle şu an Ana muhalefet partsinin üye sayısından daha fazla üyeye sahip Dünyanın en büyük gençlik hareketidir Gençlik kollarımız ve hala büyümekte, gelişmekte. Biz faaliyetlerimizi sadece sahada seçim zamanı değil, bugün üniversitelerde gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda üniversiteyi yeni kazanan kardeşlerimiz için her sene kampüse hoş geldin etkinliğimizi düzenliyoruz. İnşallah bundan sonra da mücadelemiz daha güçlü bir şekilde devam edecek.” Diye konuştu. 
 
ESRA ZEYTİN SÜRÜCÜOĞLU: “AK PARTİ KADINLARI İÇİN ZORLUK DİYE BİR ŞEY YOK”
 İl Kadın Kolları Başkanı Esra Zeytin Sürücüoğlu ise, “Yeni yönetimimiz oluşturuldu. Hepsi birbirinden değerli. Yeni yönetimimizle hep birlikte yeniden sahalarda olmaya hazırız. İlk olarak yoksullar gününü kutladık. Buralardan aldığımız sonuçta, belediyemizin ve devletimizin sosyal bir yapıda olduğunu pekiştirmiş olduk. Mahalle teşkilatlarımız hep birlikte tekrar çalışmaya başladılar. Toplantılarımız devam ediyor. Bundan sonra her hafta ilçelerimizi ziyaret edeceğiz. Önümüzde yerel seçimler var. Kadın Kolları olarak hep birlikte sonuna kadar çalışmaya hazırız. Yerel seçimlerin önemi diğer seçimlerden daha fazla. Çünkü halkla ilk karşılaştığımız ve şikayetlerin ilk geldiği yer belediyecilikle olduğu için bu seçimler için hepimiz için daha zor ama AK Parti için zorluk diye bir şey yok, AK Parti kadınları için zorluk diye bir şey yok. Hep birlikte bayrağı devraldığımız yerden daha iyi yerlere getireceğiz” Diye konuştu.
 
MEHMET EŞSİZ: “BİZLER SEÇİMDEN SEÇİME ÇALIŞAN TEŞKİLATLAR DEĞİLİZ”
Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz ise, “Bizim gelecekle ilgili umutlanmamız ve ne kadar güzel bir partide, ne kadar kaliteli bir siyaset yaptığımız ve gelecek kuşaklar için de ne kadar büyük bir örnek oluşturulduğumuz gösteriyor. İnşallah bu azmimiz, gayretimizle daha güzel başarılara ulaşacağız. AK Parti kuruluş kökenleri itibariyle toplumun bütün sorunlarını ele alıp, bu sorunları da toplum lehine çözmeye odaklanmış bir parti. Bundan dolayı da biz toplumun bütün kesimleri ve bütün sorunlarını çözecek Türkiye’deki tek siyasal partiyiz. Bizler seçimden seçime çalışan teşkilatlar değiliz. Diğer siyasi partilerden bizi ayıran en büyük özellik 365 gün çalışmamızdır. Biz her zaman sahanın içindeyiz. 16 seneden beri sahadan çıkmıyoruz. 24 haziran seçimleri bittikten sonra merkez ilçe olarak ciddi ir analiz çalışması yaptık. 1 buçuk ay gibi uzun bir süre sokak sokak, sandık sandık, seçmen seçmen ciddi bir analiz ve veri toplama çalışmasını tamamladık. Vatandaşlarımızın tamamının sorunlarına ulaşabilmek ve doğru bir siyaset yapabilmek için elimizdeki bu verilerle yerel yönetimler seçimlerinde de  halkımızın derdine derman olacağız. Kütahya’da Cumhurbaşkanımıza en büyük katkıyı sağlayacağız. Biz siyasi sanal bir dünyada yapmıyoruz.  Siyaseti, toplumun kendi kökleriyle ve gerçekte yapıyoruz. Sanal aleme veya sosyal medyaya baktığınızda orada hiç siyasetin, insan onurunun kabul etmeyeceği şekilde bir siyasi mücadele verildiğini görüyoruz. Biz siyaseti gerçek sahada, sokaklarda yapıyoruz. Yapmış olduğumuz siyasetle de bu ülkenin gerçeklerine her zaman çözüm üretmeye çalışıyoruz çünkü biz bu milletin ta kendisiyiz.” Dedi. 
 
MUSA YILMAZ: “GENÇLERİMİZİN HEYECANI BİZİ GELECEK İÇİN ÇOK FAZLA ÜMİTLENDİRİYOR”
İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz da, “Bizim ne kadar güçlü bir teşkilat olduğumuz, ne kadar bereketli ve verimli bir parti olduğumuz ortada. Partimizin kuruluş yıllarında bir organizasyonu nasıl yaparızdan nerelere geldiğimizi görüyoruz. Salon dolu. Gençlik kollarımız o kadar güzel bir organizasyona imza atıyor ki, bunu yapabilmek bizim gençlerimize mahsus bir özelliktir. Gençlerimizle bütün seçimler boyunca birlikte çalıştık. Gençlerimizin heyecanı bizi gelecek için çok fazla ümitlendiriyor. Köylerimiz ve kırsalımızda çok iyi çalışmalar yaptığımızı düşünüyoruz. 2019 bütçe çalışmalarımızı da Kasım ayında. Bütün çalışmalarımızı ilçe odaklı yaparak, oralardaki meclis üyelerimizle kararı alıp son şeklini meclisimize veriyoruz” diyerek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, “13 ilçede 15 beldede oraları bekleyen uç beylerimiz var. Gençler aslında geleceğimiz adına teminatımız. Siyaseti geleceğe taşımak adına yüreğimizdeki taşıdığımız umudu artıran en önemli unsurdur. Bugünün siyasetinde belki de başka siyasi partilere nasip olmayacak şekilde ana kademeyi, seçilecek unsuru teşkilatı en güçlü şekilde destekleyen, onun arkasından ayrılmadan çalışan, kendimizi güçlü hissetmemizi sağlayan en önemli unsur. İl Başkanınız hep arkanızda olacak ve hep doğru çalışacağız. 2019 Mart seçimlerinde en yüksek başarıyı gençlik kollarımızla ve kadın kollarımızla birlikte elde edeceğiz” dedi.
 
ALİ ÇETİNBAŞ: “HEDEFİMİZ BÜTÜN BELEDİYELERE AK PARTİ’NİN BAYRAĞINI TAKIP DALGALANDIRMAK”
AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ise kürsüye çıkarak, “Teşkilatlarımız, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminin ön hazırlıklarını tamamlamış durumda. 2011 yılından bu yana bütün seçimlere tek tek baktım. Örneğin, Simav’ı ve ya Gediz’i ele aldığımızda, 2015 Haziran seçimlerinde ne olmuş, Kasım’da ne olmuş, 2016’da halk oylamasında, 24 Haziran seçimlerinde ne olmuş yetmez. Sonra taşrasından merkezini ayırdığımızda, mahalli idareler seçimi açısından ne olmuş diye baktığımızda, bir seçimde bir belde hariç 13 ilçemizde AK Parti tamamında birinci parti olmuş. 
Elimizdeki sonuca baktığımızda ise 13 ilçenin 8’i AK Parti, 15 beldenin biri kayyum, 7’si AK Parti, 7’si muhalefet. Niçin kaybetmişiz? Doğru hamleyi hep birlikte gözden kaçırdığımız için. Peki nedir doğru hamle? Halkın sevgisini kazanmış, itimadını ve güvenini kazanacak, sevgisini kazanacak, kibir kuleleriyle dolaşmayacak ve bu dar seçim kampanyası döneminde kazanacak adayı doğru belirleme meselesi. Yerel seçimler tüm Türkiye genelinde ortaya çıkacak olumsuz bir sonuç neticesinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de muhalefet tarafından masaya yatırılması tehlikesiyle karşı karşıya kalacağından dolayı hedefimiz bir il belediyesi, 12 ilçe ve 15 beldenin tamamında AK Parti’nin bayrağını takıp dalgalandırmaktır. Çünkü, biz hizmet etmezsek bu memleketin çocuklarının hali nasıl olur? Biz alt yapısını, yolunu yapmazsak bu mahallelerde yaşayanların hali nasıl olur? 
Başkaca düşünen kimse yok. Bizde bugün muhalefetin hali nasıl yaparsak yapalım da Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarını alaşağı edelim derdinden başka bir şey değildir. Bunu hiçbir zaman unutmayalım. Algımızı hep yukarıda, enerjimizi hep yüksek bir seviyede tutarak, niçin çalıştığımızı ve niçin siyaset yaptığımızı unutmadan hareket ederek inşallah başarmış oluruz.” İfadelerini kullandı. 
 
CEYDA ÇETİN ERENLER: “SİZLER BİZLERE GÖRE ŞANSLISINIZ, AK PARTİ DÖNEMİNİN GENÇLERİSİNİZ”
AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Bir buçuk milyona ulaşmış gençlik kollarımız, teşkilatımızın en önemli unsurlarından biri olduğunu çalışmalarıyla her daim bizlere göstermektedir. Yeni Türkiye’nin çocukları, bugünün gençleri, eski Türkiye hayal edilemeyecek kadar uzakta değil. Bizler sizlerin görmediği o günlerin mağdurlarıyız. Bizler bir sınıfta elli kişiyle ders yaptığımızı, ders kitapları almak için ne kadar zorlandığımızı, hastane kuyruklarını gördük. Büyüklerimizin ekmek kuyruğu, yağ kuyruğu, tüp kuyruklarını anlattıklarında ne kadar inanamıyorsak gençlerimizin de bizim yaşadıklarımızı anlatırken inanması ve anlamasının o kadar zor olduğunun bilincindeyiz. Elektrik kesildi, ödevimi yapmadım gibi şimdi komik gelen bahaneler bizler için gerçekten yaşadığımız acı gerçeklerdi. AK PAsrti hükümetleri ile çok şükür bu sıkıntılarımız geride kaldı. Yapılan icatlarla artık gazete kuponları biriktirerek aldığımız ansiklopedilerden bilgileri değil, internetten istediğimiz bilgilere erişebiliyoruz. Eğitimden sosyal hayata kadar kazanımlarımızı artırmak, Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği değerlere layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız. Bizler 600 yıl 3 kıtaya hükmeden bir imparatorluğun torunlarıyız. Sizler bizlere göre şanslısınız, AK Parti döneminin gençlerisiniz. Evet, biz gençlerimize güveniyoruz. Kütahya’mızın çok kıymetli hanımefendileri olan kadınlarımız, partimizin kurulduğu günden bugüne, devletimiz, milletimiz ve partimiz için, gelecek nesillerimiz için birçok fedakarlıklarla, yılmadan, yorulmadan çalışıyorlar. Cefakar, vefakar ve cesur Türk kadının en görkemli sembolü olan devlet ana gibi ülkemizin yarınları için canla başla çalışmaya devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Yerel seçimlerin ön hazırlıkları tüm teşkilatlarımızca tamamlanmak üzere. Yerel seçim çalışmalarına daha dinamik, daha güçlü ve daha bilinçli olarak katılacağız. 
 
“2023 HEDEFLERİNE DE HEP BİRLİKTE ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLEYECEĞİZ”
Mart 2019 yerel seçimleri, 24 haziran seçimleriyle gelen cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin devamı için çok önemli. Seçimlerde AK Parti Belediyecilik anlayışını tüm ilçe ve belde başkanlıklarıyla yaşaması için bize inanan, milletimize layık olmak için tüm teşkilatlarımızla birlikte daha çok çalışacağız, yalnızca bize oy verene değil tüm milletimize en iyi hizmeti sunmak için, gönüllere dokunmak için hep birlikte mütevazi insanlar olarak sahalarda olacağız. Hem şehrimize hem ülkemize daha iyi hizmet edebilmek için 2019 yerel seçimlerinde başarımızı daha da artıracağız. Güçlü ve yeni Türkiye olma yolunda hızla ilerlediğimiz dönemde önemli başarılara imza atıyoruz. AK Parti hükümetleri milletimizin desteği ile birlikte tüm dünyada dikkat çekmeye devam ediyor. Ülkemizin bu yükselişinden rahatsızlık duyanlar geçmişte olduğu gibi bugün var yarın da hep olacaklar. AK Parti iktidarlarından önce 2001 ekonomik krizini bir hatırlayalım. Bu olayların üzerine milletimiz seçimlerde kararını vermiş ve AK Parti tek başına iktidara gelmiştir. İşte AK Parti böyle bire enkazdan 2001-2013 yılları arasında ekonomide bir tarih yazarak çıkmayı başarmıştır. Bundan sonra da inanıyoruz, güveniyoruz ve teşkilatlar olarak hep birlikte mücadele edeceğiz. Yerel seçimlerden çok güçlü bir şekilde çıkacağız, bundan sonraki 2023 hedeflerine de hep birlikte çok hızlı bir şekilde ilerleyeceğiz.” Dedi.
 
AHMET TAN: “FİİLİ BAĞIMSIZLIĞIMIZI ŞİMDİ KAZANMANIN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ”
AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan ise, “Bizim ülkemizin ve milletimizin istiklal marşı çok anlamlı ve değerli. Milli şairimiz bu ifadeleri kullanırken kükremiş sel gibi olmak için bu milletin gençliğinin olması gerekiyor, bentleri çiğnemek istiyorsak yine bu milletin gençleri olması gerekiyor. Gençliksiz bir millet, geleceksiz bir millettir. 15-16 senelik bu mücadele gerçekten farklı bir mücadele. Hep birlikte farklı bir mücadelenin içerisindeyiz. Yıllardır terörle mücadele ediyoruz. Türkiye’de özellikle yabancı zihni basının bir çeşit sosyal medya üzerinden farklı algılar içerisinde Türkiye’nin moralini bozmaya çalışıyorlar. Son zamanlarda ekonomik terörle üstümüze geliyorlar. Hepsini teker teker, aşa aşa geldik. Ekonomik terörü de birlik beraberliğimiz söz konusu olduğu müddetçe en yakın zamanda üstesinden geleceğiz. Birtakım sıkıntılar yaşayacağız. Ufak tefek sıyrıklar alabiliriz ama sonunda finalin ucunu göreceğiz ve başarıya kavuşacağız. Biz, hukuki, bağımsızlığımızı Cumhuriyetimizi kurduğumuzda kazandık. Ancak fiili bağımsızlığımızı şimdi kazanmanın mücadelesini veriyoruz. Ondan sonra kimse Türkiye’ndin önünü kesemeyecek.” Diye konuştu.
 
RASİM DAŞHAN AK PARTİ İL TEŞKİLATINA GEÇTİ
Toplantıda bir de sürpriz yapan AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Şaphane ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Rasim Daşhan’ın, partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçtiğini duyurdu. Çetinbaş, “İşte bugün, AK Parti’nin sadece bir siyasi anlayış olmadığını, AK Parti’nin ta kuruluşundan başlayan erdemliler hareketiyle, geleceğe dair Anadolu insanının, önce eski Türkiye’nin seçilmiş elitlerine, sonra tüm dünyaya bir haykırış olduğunu görüp, Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip, siyasi partimizde bundan sonraki siyasi hayatına devam etmeye karar veren Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan aramıza katılmıştır. Hayırlı olsun” dedi. Başkan Rasim Daşhan’a AK Parti rozetini takan Başkan Ali Çetinbaş tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi hediye edildi. Daşhan, ‘”Ben özüme dönmüş bulunmaktayım. Ben özüme dönmemde emeği geçen Sayın AK Parti İl Başkanıma, AK Parti Şaphane İlçe Başkanı Murat Çakır’a, AK Parti Milletvekillerime ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra Şaphane için birlik ve beraberlik içinde daha güzel günler bizleri bekliyor” ifadelerini kullandı.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu