Spor

“Hakem hataları vardı”

“Hakem hataları vardı”

Belediye Kütahyaspor Teknik Direktörü Polat Çetin Fethiyespor-Bld. Kütahyaspor maçı hakeminin hatalar yaptığını söyledi. Çetin, “Hakem, maçı iyi yönetmeye çalıştı, umarım iyi niyetiyle yönetmeye çalışmıştır. Ama hataları vardı” dedi.

Bu haber 2021-04-09 17:40:05 eklenmiş ve 524 kez görüntülenmiştir.

Belediye Kütahyaspor Teknik Direktörü Polat Çetin  Fethiyespor-Bld. Kütahyaspor maçı sonrası maçı yorumladı. Polat Çetin, şu ifadeleri kullandı;“Grubun en iyi takımlarından ikisi oynadı. Maçın zor geçeceğini biliyorduk biz zaten. Aradaki  puan farkı da 7 puan. Fethiye’nin bizi yenip yarışa tutunması gerekiyordu. O bilinçle hazırlandıklarını ve konsantre olduklarını düşünmüştük zaten. Ama biz de iyi konsantre olduk. Maç karşılıklı ataklarla geçti. Ortada bir mücadele vardı. Onlar da istediler, biz de istedik. Bir puanı aldık. Buradan kaybetmeden dönmemiz bizim avantajımızı devam ettiriyor. Hem Nazilli ile hem Fethiye ile 7 puan var. O anlamda biz durumumuzdan memnunuz. Fethiye’ye de bundan sonraki maçlarda başarılar dilerim.  Bu futbol, bir takım şampiyon olacak, inşallah biz oluruz. Fethiye büyük bir camia, kaliteli bir ekip, saygı duyulacak bir ekip. Ama bu maçla büyük bir avantaj elde ettik. Sonunda inşallah biz şampiyon oluruz. Bu hafta kendi sahamızda Ceyhan’la oynayacağız. Artık son 4 hafta var. Kalan maçlardan 2 maçlık galibiyetimiz bizim şampiyonluğumuzu garantileyecek. Rakiplerin de kaybetmediğini düşünürsek. Biz artık maçlarımızda kazanıp bir an önce mutlu sona ulaşmayı düşünüyoruz. Gruptaki bütün maçlar zor. O da zor bir maç olacak. Herkes bir hedefin peşinde. Şimdi burayı unutup oraya hazırlanacağız. İnşallah o maçı kazanıp, bir maç daha kazanıp şampiyon olma yoluna gireceğiz. Henüz daha hiçbir şey bitmedi, biz de bunun farkındayız. Sonları önemlidir ve herkes sonu hatırlar, çünkü kıymetli olan sondur. Biz de inşallah o sonu iyi getirmek için çok çalışacağız.

 

“ONLAR DA HATA YAPIYOR, BİZ DE HATA YAPIYORUZ”

Bu maç büyük bir maç. Neredeyse şampiyonluğu belirleyebilecek derecede önemli bir maç. Maçın gerginliğiyle illaki hem onların hem bizim yanlış yaptığı ya da gördüğü pozisyonlar olabiliyor. Alt liglerde ya gençliklerinden ya formsuzluklarından bilmiyorum, çok hatalı kararlar veriliyor, bazen isyan ediyoruz. Bazen bizim isyan ettiğimiz ya da itiraz ettiğimiz pozisyonlar hatalı, orada hata bizde oluyor. Ama bunlar futbolun içinde var. Biz kazanmayı çok istiyoruz, rakip takımlar da çok istiyor. Hakem de muhakkak hata yapmadan devam etmek istiyordur ama hepimiz insanız. Onlar da hata yapıyor, biz de hata yapıyoruz. Hakem, maçı iyi yönetmeye çalıştı, umarım iyi niyetiyle yönetmeye çalışmıştır. Ama hataları vardı. Mesela attığımız gol bence faul değil, kaleci topu elinden kaçırdı, vermedi, faul çaldı. Ama şimdi her şeyi bırakıp, oraya dönüp, hakem şöyle yaptı, hakem vermedi diye sızlanacak halimiz yok. Bunları bırakıp kalan maçlarımıza odaklanmamız lazım”.

AHMET DİNÇ

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu