ManşetSpor

Küstah gazeteciye büyük tepki var

Belediye Kütahyaspor yönetiminin, provokatif eylemleri olduğunu bildirerek kınadığı Aydınlı gazeteci Mustafa Çelik, iki şehir arasındaki kardeşliğe zarar verici, bölücü ve küstahça hareket etmeye devam ediyor.

Önceki gün Belediye Kütahyaspor’un İskenderun FK’ya 2-1 yenilip şampiyonluğu kaybetmesi, muhalif çevrelerde büyük sevinç uyandırdı. Nazilli Belediyespor aynı gün Yomraspor’u 90+4’te penaltı golü ile yenerek şampiyonluğu ele geçirdi. Nazilli’nin şampiyonluk kutlamalarında Belediye Kütahyaspor’un “provokatif sözde gazeteci” olarak nitelendirdiği Mustafa Çelik, yine yaptı yapacağını.

Mustafa Çelik ve yanında bulunan bir başka basın mensubu, Nazilli Belediyespor futbolcularını da yanına alarak Hande Yener’in Mor şarkısını açıp el hareketleri çektiler.

Ayrıca Mustafa Çelik’in profilinde paylaştığı bir videoda Nazilli Belediyespor taraftarı Kütahya’da faaliyet gösteren Türk Haber Televizyon kanalını arayıp telefonu açan Harun isimli çalışana ‘Play-Off’a nasıl gidilir’ diye sorup ‘Naz Naz’ diye bağırdılar.

DAHA ÖNCE DE KINANMIŞTI

27 Şubat’ta Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, “Sözde gazeteci Mustafa Çelik adlı şahıs, maç sonundan itibaren camiamızı hedef alan provokatif, sözde haberlerle ortamı gererek bölücülük yapmakta, Nazilli ile Kütahya arasındaki dostluğa zarar vermekte, doğru ve tarafsız gazetecilik ilkelerine leke sürmektedir” deyip Mustafa Çelik’i kınamıştı.

TSYD GÖREVE

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) rakip takıma küstah hareket ve provokatif yazılar yazan, kentler arası kardeşliğe zarar veren bu gazeteciye üniforma ve kart veriyor. Kütahya halkı ve Belediye Kütahyaspor taraftarları TSYD’nin yazılan yazı, yapılan eylemleri inceleyerek gerekli yaptırımı uygulaması istiyor. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’i göreve davet ediyoruz.

AHMET DİNÇ

 

Semih Erden Camkır tarafından 3.lig 2. grup isimli facebook grubunda paylaşılan küstah hareketin bulunduğu video

 

Nazilli Alem Gençlik isimli taraftar grubu, Kütahya merkezli Türk Haber kanalını arayıp kanal çalışanlarıyla dalga geçti. Bu olayın Mustafa Çelik tarafından paylaşılması da akıllara “Mustafa Çelik’in parmağı mı var?” sorularını akıllara getirdi.

 

TDK’ya göre küstah: Saygısız, kaba, terbiyesiz (kimse)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu